Strefa Członkowska
EN

ALD Automotive finalizuje przejęcie LeasePlan i ogłasza zmiany w lokalnym zarządzie

Dodane:

ALD Automotive pomyślnie zakończyło proces przejęcia od konsorcjum kierowanego przez TDR Capital 100% udziałów w LeasePlan, jednej z wiodących na świecie firm oferujących usługi z zakresu mobilności i zarządzania flotą. 

Przejęcie to stanowi przełom w rozwoju obu firm, który pozycjonuje połączoną organizację jako wiodącego globalnego gracza w obszarze zrównoważonej mobilności z flotą 3,3 mln zarządzanych pojazdów na całym świecie . Łącząc siły, ALD Automotive i LeasePlan, będą wyznaczać drogę w kierunku osiągnięcia zerowej emisji netto i pełnić kluczową rolę w cyfrowej transformacji sektora motoryzacyjnego i mobilności. Powstała w wyniku połączenia nowa firma, dzięki skali, a także uzupełniającym się kompetencjom uzyska możliwości synergii, które wzmocnią konkurencyjność firmy na rynku oraz pozwolą osiągnąć  długoterminowy zrównoważony wzrost.

Po sfinalizowaniu przejęcia, ALD Automotive i LeasePlan w Polsce rozpoczną proces integracji w jedną spółkę, z zastrzeżeniem uzyskania zgód organów regulacyjnych.

Na stanowisko Dyrektora Zarządzającego połączonych organizacji w Polsce, Tim Albertsen, Chief Executive Officer ALD Automotive | LeasePlan, powołał Marka Małachowskiego wcześniej pełniącego funkcję Dyrektora Generalnego ALD Automotive w Portugalii i Dyrektora Regionalnego PAM nadzorującego Portugalię, Algierię i Maroko. Maciej Arwaj, dotychczasowy Dyrektor Zarządzający ALD Automotive w Polsce oraz Rogier Klop, dotychczasowy Dyrektor Zarządzający LeasePlan Polska, pozostaną na swoich stanowiskach, aby koordynować lokalną integrację w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a następnie przejmą nowe zakresy odpowiedzialności. Zmiany te wchodzą w życie w trybie natychmiastowym.

Marek Małachowski jest jednym z najbardziej doświadczonych menedżerów w gronie pracowników ALD Automotive i LeasePlan. Posiada doskonałe przygotowanie oraz kwalifikacje do wdrożenia ambitnego planu integracji połączonych podmiotów i zapewnienia strategicznego rozwoju firmy w nadchodzących miesiącach i latach.

Nota biograficzna

Marek Małachowski rozpoczął swoją karierę w Grupie Renault w 1991 roku, zajmując różne stanowiska kierownicze w obszarze sprzedaży i marketingu w Niemczech, Polsce i Francji, w tym Dyrektora Marketingu, Dyrektora Sprzedaży i Sieci Dealerskiej Renault Polska oraz Globalnego Dyrektora Modeli Clio i Twingo Grupy Renault. W 2005 roku został Dyrektorem Regionalnym Renault Baltics. W 2008 roku Marek opuścił Grupę Renault, aby zarządzać rozwojem biznesu Ferrari Scuderia Praha, a następnie realizować projekty doradcze dla globalnych producentów z branży motoryzacyjnej. Marek dołączył do ALD Automotive w 2012 roku jako Dyrektor Generalny filii w Polsce, a w 2016 roku został Dyrektorem Regionalnym na Europę Północno-Wschodnią. W latach 2013-2016 pełnił również funkcje członka zarządu i prezesa Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. W 2020 roku Marek został mianowany Dyrektorem Generalnym ALD Portugalia i Dyrektorem Regionalnym PAM nadzorującym Portugalię, Algierię i Maroko. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie studiował geografię i ekonomię.

O ALD Automotive | LeasePlan

ALD Automotive | LeasePlan to wiodący globalny gracz w obszarze zrównoważonej mobilności. Dostarcza kompleksowe usługi wynajmu i leasingu pojazdów, elastyczne usługi abonamentowe, usługi zarządzania flotą i rozwiązania w zakresie multimobilności dla klientów korporacyjnych, przedsiębiorstw z sektora MŚP i klientów indywidualnych. Dzięki obecności w 44 krajach, ALD Automotive | LeasePlan wykorzystuje swoją wyjątkową pozycję, aby wyznaczać drogę w osiąganiu zerowej emisji netto i pełnić kluczową rolę w transformacji sektora motoryzacyjnego i mobilności poprzez innowacje i usługi oparte na technologii.

Firma zatrudnia 15 700 pracowników na całym świecie i zarządza 3,3 mln pojazdów (na koniec marca 2023 r.).

Spółka jest notowana na Compartment A of Euronext Paris (ISIN: FR0013258662; Ticker: ALD). Societe Generale jest większościowym udziałowcem ALD Automotive | LeasePlan.

Dowiedz się więcej na www.aldautomotive.com