Strefa Członkowska
EN

Avis Budget Group przejmuje markę Budget w Polsce

Dodane:

Avis Budget Group, Inc. (NASDAQ: CAR), światowy lider na rynku wynajmu samochodów, ogłosił zamknięcie transakcji przejęcia marki Budget w Polsce, dzięki czemu możliwa będzie dalsza ekspansja firmy na polskim rynku.

Przed przejęciem marka Budget była zarządzana na rynku lokalnym przez firmę zewnętrzną
na podstawie licencji udzielonej przez Avis Budget Group w 1990 roku. W listopadzie 2015 roku Grupa przejęła od licencjobiorcy także markę Avis.

Transakcja jest kolejnym etapem realizacji długoterminowej strategii Avis Budget Group wobec szybko rozwijających się rynków Europy Środkowo-Wschodniej, której efektem będzie zwiększenie dostępności usług zarówno dla klientów komercyjnych, jak i indywidualnych. W ramach sieci będzie teraz dostępnych ponad 300 dodatkowych pojazdów, które będzie można wypożyczyć w 7 punktach na polskich lotniskach, w tym w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku.

Z przyjemnością informujemy o zamknięciu transakcji. Zarządzanie obydwoma markami na rynku polskim umożliwi synergię działań prowadzonych dotąd dla Avis i Budget, wpłynie na wzrost zadowolenia klientów – proces, który przez lata wspierany był przez naszego licencjobiorcę – mówi Mark Servodidio, Prezes Avis Budget Group na cały świat.

Warunki przejęcia stanowią tajemnicę handlową Grupy i nie zostały ujawnione.

Avis Budget Group Inc. jest wiodącym światowym dostawcą usług wynajmu samochodów za pośrednictwem marek Avis i Budget, z około 11 000 oddziałami w ponad 180 krajach. W skład Avis Budget Group wchodzą trzy marki: Avis, Budget oraz Zipcar, które razem stanowią wiodącą na świecie sieć wypożyczalni samochodów, z której korzysta ponad milion osób. Grupa działa i licencjonuje swoją markę na całym świecie i obsługuje większość biur wynajmu samochodów w Ameryce Północnej, Europie i Australii. Avis Budget Group zatrudnia około 30 000 osób i ma siedzibę w New Jersey. Więcej informacji pod adresem: www.avisbudgetgroup.com.