Strefa Członkowska
EN

Gala Nagród PZWLP – zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń flotowych roku

Dodane:

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych, cyklicznych wydarzeń rynku flotowego w Polsce – Gala Nagród PZWLP. W tym roku impreza odbędzie się 21 listopada w hotelu z bardzo bogatą tradycją, doskonale rozpoznawanym wśród Polaków, będącym scenerią dla wielu krajowych produkcji filmowych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat – Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie. W trakcie wydarzenia poznamy laureatów tegorocznych Nagród PZWLP w pięciu kategoriach – dla najlepszych serwisów mechanicznych i blacharsko – lakierniczych, najbardziej przyjaznego branży flotowej dealera samochodów oraz dla firm użytkujących najbardziej ekologiczne i bezpieczne floty. Nagrody PZWLP są zaliczane do grona najbardziej prestiżowych wyróżnień na polskim rynku flotowym i w tym roku będą przyznane już po raz dwunasty. Podczas tegorocznej Gali Nagród PZWLP ogłoszeni zostaną również laureaci projektu Ekspert Flotowy w 2019 roku.

Laureaci Nagród PZWLP, stanowiących obecnie jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce, są wyłaniani w 2 – etapowych konkursach, na podstawie nominacji firm należących do organizacji oraz ocen przyznawanych według precyzyjnych, co roku aktualizowanych kryteriów. Nagroda Eko Flota jest przyznawana przez jury złożone nie tylko z przedstawicieli Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale również Związku Polskiego Leasingu (ZPL) i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS). W przypadku Nagrody Bezpieczna Flota, w skład jury, poza przedstawicielami PZWLP, wchodzą również eksperci Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Kryteria przyznawania Nagród PZWLP są aktualizowane przez Radę Konsultacyjną Kryteriów Nagród PZWLP, a więc zespół ekspertów, pochodzących nie tylko z firm należących do organizacji, ale także z firm będących wielokrotnymi laureatami wyróżnień PZWLP w przeszłości (min. 3 zwycięstwa w danej kategorii w okresie 5 lat), które zgodnie z przyjętymi zasadami konkursowymi, nie mogły zostać nominowane do tegorocznych Nagród PZWLP. Skład zespołu aktualizującego i opracowującego kryteria w bieżącym roku został dzięki temu wzmocniony osobami pochodzącymi z firm będących wybitnymi i wielokrotnie utytułowanymi ekspertami w swoich dziedzinach: Coca – Cola HBC Polska Sp. z o.o. (laureat Nagrody PZWLP Bezpieczna Flota w latach 2015 - 2017), Auto Special Sp. z o.o., Oddział Sobiesław Zasada Warszawa (laureat Nagrody PZWLP dla Najlepszego Serwisu Napraw Mechanicznych w latach 2013, 2014 i 2016) oraz Auto – Blak, oddział przy ul. Włościańskiej 35 w Warszawie (laureat Nagrody PZWLP dla Najlepszego Serwisu Napraw Blacharsko – Lakierniczych w latach 2013 - 2016).

W zeszłym roku laureatami Nagród PZWLP zostały firmy: Kompania Piwowarska SA (Bezpieczna Flota), Coca – Cola HBC Polska Sp. z o.o. (Eko Flota), Bawaria Motors Sp. z o.o. (Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych), Auto Miras Autoryzowany Serwis Samochodowy Sp. z o.o. (Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko – Lakierniczych) oraz Grupa PGD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością s. k. (Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej).

Na przestrzeni 12 lat, wraz z tegoroczną edycją konkursu, do Nagród PZWLP zgłoszono do tej pory już ponad 1000 nominacji. Statuetki wręczane każdego roku zwycięzcom to unikalne rzeźby z brązu, przygotowywane przez artystę rzeźbiarza Dariusza Zielińskiego.

Kto w tym roku dołączy do grona firm utytułowanych Nagrodami PZWLP? O tym przekonamy się już za kilka dni podczas XII Gali Nagród PZWLP.

W tym roku Gala Nagród PZWLP odbędzie się w szczególnym na mapie Warszawy Hotelu Sofitel Victoria, czyli obiekcie o bardzo bogatej historii, doskonale kojarzonym nie tylko przez warszawiaków, ale również całe społeczeństwo, będącym miejscem organizacji wielu ważnych wydarzeń biznesowych, czy gospodarczych, a także scenerią dla wielu popularnych polskich produkcji filmowych. Imprezę poprowadzi dziennikarz i prezenter telewizyjny Damian Urbańczyk, a Patronem Honorowym wydarzenia został Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. W XII Gali Nagród PZWLP wezmą udział nie tylko najważniejsi przedstawiciele 20 firm wynajmu długoterminowego, Rent a Car oraz leasingowych, skupionych aktualnie w PZWLP, ale również goście reprezentujący producentów i importerów samochodów, przedstawiciele koncernów paliwowych, czy firm ubezpieczeniowych. Ponadto, wśród gości Gali znajdą się także reprezentanci organizacji branżowych rynku paliwowego, motoryzacyjnego, bankowego, leasingowego, związanych z bezpieczeństwem drogowym, czy przedstawiciele instytucji publicznych. Gościem specjalnym wydarzenia, który wystąpi z prelekcją na temat przyszłości mobilności, będzie Jorge F. Delgado, CEO, RACE (Real Automóvil Club de España).

Sponsorem Generalnym XII Gali Nagród PZWLP jest firma Starter24, a tytuł Głównego Sponsora Automotive objęła firma Inter Cars. Sponsorami wydarzenia zostały firmy: Audi Polska, Ford Polska oraz Grupa PSA. Partnerem Gali jest Ekspert Flotowy.

 

Laureatów Nagród PZWLP w 2019 roku poznamy już 21.11.2019 podczas XII Gali Nagród PZWLP

Już dziś przedstawiamy natomiast 3 najwyżej ocenione w tym roku firmy w każdej z kategorii Nagród PZWLP (wśród wymienionych firm znajdują się tegoroczni zwycięzcy)

NAGRODA BEZPIECZNA FLOTA, kategoria „Firma Najbardziej Zaangażowana w Edukację Kierowców”

 • Philip Morris International w Polsce
 • BNP Paribas Bank Polska
 • Bibus Menos

NAGRODA EKO FLOTA, kategoria „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku”

 • ING Bank Śląski
 • Nestlé Polska
 • Grupa Eurocash

NAGRODA MOBILIZATOR, kategoria „Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych”

 • Bawaria Motors Janki
 • Dom Volvo
 • Zimny Auto

NAGRODA PROTEKTOR, kategoria „Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko - Lakierniczych”

 • Auto Miras
 • Grupa Bońkowscy
 • Auto Drap

NAGRODA KONTRAKTOR, kategoria „Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej”

 • Euroservice Autoryzowany Dealer Volvo
 • Grupa Bońkowscy
 • Grupa Krotoski