Strefa Członkowska
EN

Hitachi Capital Polska przejmuje Planet Car Lease Polska

Dodane:

Hitachi Capital Polska Sp. z o. o. (HCPL),  wiodący dostawca kompleksowego leasingu operacyjnego, zakończył proces przejęcia Planet Car Lease Polska Sp. z o. o. (Planet), spółki zależnej od Planet Holding International BV.

Przejęcie spółki Planet podkreśla silną strategię rozwoju rozwiązań samochodowych Hitachi Capital Corporation (Hitachi Capital) w Europie, zwłaszcza zaangażowanie firmy w dynamicznie rozwijający się polski rynek. Oprócz Polski, firma Hitachi Capital prowadzi działalność w Wielkiej Brytanii i Holandii oraz jest zaangażowana w dalszą ekspansję w Europie Zachodniej i Środkowej.

HCPL jest jednym z liderów na rynku CFM / Full Service Leasing w Polsce. Zarządza obecnie flotą ponad 10 000 samochodów. Przejęcie spółki Planet zapewnia HCPL dostęp do nowych segmentów rynku, jak również do portfolio klientów międzynarodowych. HCPL może również czerpać korzyści z silnej pozycji Planet w przypadku EV (pojazdów elektrycznych) i znaczącego doświadczenia w zakresie Pan European.

Eric van Vliet pozostanie Prezesem Zarządu Planet, jak również obejmie stanowisko Prezesa Zarządu HCPL.

Przejęcie spółki Planet wspiera strategię Hitachi Capital w Polsce - jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków w Europie Środkowej. Filozofia Planet "Driven by Mobility" uzupełni tę wyznawaną przez HCPL "Driving to the future". Zamierzamy kontynuować rozwój innowacyjnych rozwiązań CFM dla naszych partnerów korporacyjnych i MŚP, wspieranych przez wydajne procesy oraz najlepsze wykorzystanie technologii. Marka Planet Car Lease będzie nadal wykorzystywana do obsługi określonych segmentów rynku – mówi Eric van Vliet.