Strefa Członkowska
EN

Kaizen Rent dołącza do PZWLP

Dodane:

Kaizen Rent dołącza do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP)

Kaizen Rent, jedna z największych obecnie, sieciowych wypożyczalni samochodów w Polsce, dołącza do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP). To już druga wypożyczalnia aut (Rent a Car) i łącznie trzecia firma, która w 2023 roku przystąpiła do PZWLP. Organizacja skupia aktualnie już 20 firm członkowskich, wśród których znajduje się zdecydowana większość działających na polskim rynku firm wynajmu długoterminowego samochodów oraz największe, sieciowe, polskie i międzynarodowe firmy Rent a Car.

Kaizen Rent to kolejna firma z sektora Rent a Car (wypożyczalnia aut) dołączająca do Związku. Obecnie w PZWLP skupionych jest łącznie 20 firm świadczących usługi wynajmu krótko, średnio i długoterminowego samochodów, z czego 8 firm stanowią wypożyczalnie aut.

Kaizen Rent to młoda i dynamiczna firma, działająca w branży Rent a Car od sześciu lat i z ponad 30-letnim doświadczeniem w motoryzacji w ramach Grupy Toyota & Lexus Dobrygowski. Firma zainicjowała działalność na rynku motoryzacyjnym z hasłem „Chcemy wypożyczać auta lepiej od innych”. Swoją ofertę elastycznego najmu krótko- i średnioterminowego pojazdów, kieruje zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych, proponując rozwiązania skrojone na miarę. Kaizen Rent w krótkim czasie zbudowała znaną i lubianą przez klientów wypożyczalnię samochodów. W 2017 roku, jako debiutant na rynku, zaczynała od 3 oddziałów i 75 samochodów. Dziś firmę tworzą 44 oddziały rozlokowane w całej Polsce, w tym także na głównych lotniskach. Nowy członek PZWLP może pochwalić się również wielkością i nowoczesnością floty pojazdów. Obecnie park Kaizen Rent składa się z ponad 5 500 nowych pojazdów i wciąż rośnie, uwzględniając wszystkie segmenty, również auta typu cargo czy luksusowe modele klasy premium. Nieustannie rośnie też grono klientów firmy. Obecnie ich liczba przekracza 100 tysięcy.

Przystąpienie Kaizen Rent do grona członków PZWLP to ważne wydarzenie dla naszej organizacji i szansa na wspólne kształtowanie standardów wynajmu krótko- i średnioterminowego w Polsce – mówi Robert Antczak, Prezes Zarządu PZWLP. – Kaizen Rent jest obecnie jedną z największych wypożyczalni samochodów działających na rynku polskim i dołączenie tej firmy do PZWLP znacząco przełoży się na reprezentację branży Rent a Car w naszej organizacji. Warto podkreślić, że firma ta jest już trzecią, która w 2023 roku dołączyła do grona Członków PZWLP, w tym drugą wypożyczalnią aut zasilającą nasze szeregi w tym roku. Bardzo wyraźnie rośnie dzięki temu siła i potencjał PZWLP jako organizacji branżowej, także w odniesieniu do segmentu Rent a Car.

Geneza Kaizen Rent leży w Toyocie. Wypożyczalnia wywodzi się z Grupy Toyota Dobrygowski – aktualnie w TOP 10 największych dealerów samochodów w Polsce. Wartości, strategia marki, sposób zarządzania wypływają z The Toyota Way, co bezpośrednio przekłada się na sukces firmy.

Przystąpienie do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów traktuję jako naturalny kolejny krok w rozwoju Kaizen Rent – mówi Tomasz Czerwiński, Prezes Zarządu Kaizen Rent. - Prowadziliśmy rozmowy z PZWLP na ten temat już kilka lat wcześniej i w końcu, kiedy ta myśl dojrzała po obu stronach, zdecydowaliśmy się dołączyć do grona, które od zawsze bardzo szanowaliśmy. Osobiście wierzę, że to krok ważny i doniosły zarówno dla Kaizen Rent, jak i dla PZWLP. Będziemy mogli skorzystać z ogromnego doświadczenia innych Członków, którzy na co dzień są dla nas zarówno Konkurentami, jak i Partnerami, bo uważam, że branża wynajmu rozwija się w Polsce tak dynamicznie właśnie wobec wysokich ambicji wszystkich jego uczestników. Z drugiej strony, wchodząc do PZWLP, wprowadzamy do jego grona bardzo silnego gracza, jednego z liderów rynku Rent a Car w naszym kraju, z potężną flotą, nowoczesną technologią i chęcią dalszego dynamicznego skalowania biznesu.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) istnieje od 2005 roku i działa na rzecz rozwoju oraz profesjonalizacji rynku flotowego w Polsce. Skupia największe i najważniejsze w Polsce firmy wynajmu długoterminowego samochodów oraz duże, sieciowe, polskie i międzynarodowe wypożyczalnie aut (Rent a Car). W ramach organizacji działa kilka eksperckich zespołów roboczych zajmujących się najbardziej istotnymi dla branży obszarami tematycznymi – jak np. regulacje prawne i podatkowe, tworzenie standardów branżowych czy rozwój oraz edukacja na temat elektromobilności we flotach. PZWLP jest członkiem zbiorowym Związku Polskiego Leasingu (ZPL), Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP). Organizacja współtworzy ze Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych (SKFS) uruchomione w 2017 roku jako pierwsze w Polsce, pełnowymiarowe podyplomowe studia flotowe „Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością” na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Członkowie PZWLP są nabywcami ok. 40% wszystkich sprzedawanych do firm nowych samochodów w Polsce.