Strefa Członkowska
EN

Konferencje "Flotowe Trendy" w 3 odsłonach w 2018 roku

Dodane:

Zmiany jakie zachodzą w samochodach, usługach i innych flotowych produktach sprawiają, że rozwiązania, które jeszcze nie tak dawno doskonale się sprawdzały, dziś szybko stają się przestarzałe. Za nami przełomowy dla motoryzacji rok pełen innowacji. Na rynku debiutuje coraz więcej modeli z napędem hybrydowym i elektrycznym. Pierwszy raz w historii widoczny jest również wyraźny, spadkowy trend sprzedaży samochodów z silnikami Diesla na rzecz napędów alternatywnych.

W tym roku podczas trzech odsłon konferencji targowo-networkingowej z cyklu FLOTOWE TRENDY, których organizatorem jest magazyn EuroFlota, omówione zostaną najważniejsze trendy i zagadnienia, które mają zasadniczy wpływ na zarządzanie i rozwój firmowych parków samochodowych oraz samej branży flotowej. Tematyka 3 kolejnych konferencji to:

  • SAMOCHODY OSOBOWE (27 marca),
  • EKOMOBILNOŚĆ (9 maja),
  • SAMOCHODY UŻYTKOWE / DOSTAWCZE (20 czerwca).

Podczas marcowej odsłony konferencji FLOTOWE TRENDY 2018 – SAMOCHODY OSOBOWE, zaproszeni eksperci wskażą trendy w światowej i europejskiej motoryzacji oraz ich wpływ na rynek w naszym kraju. W ramach prelekcji otwierającej głos zabierze Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, który podsumuje rok 2017 i wskaże m.in. flotowe tendencje i przewidywania na rok 2018.

Z kolei kluczowe zmiany w przepisach na rok 2018 regulujących podatki VAT, CIT, PIT w sferze samochodowej oraz najnowsze trendy orzecznicze przedstawią eksperci KPMG. Podjęta zostanie również ważna tematyka dotycząca rozwoju w obszarach finansowania floty, a także kwestii ubezpieczeń, zwłaszcza w obszarze realnych zmian produktowych i perspektyw na obniżenie wysokości składek. Konferencję wzbogaci debata: „Nowoczesne i praktyczne formy wspomagania firmowej floty – możliwości i perspektywy”.

Rewolucja, której jesteśmy świadkami, musi wpłynąć również na status Fleet Managera. Czy perspektywą zawodową jest Mobility Manager? Jakie są trendy na rynku zatrudnienia i kogo dzisiaj szukają pracodawcy?

Nie zabraknie wątków TCO, bezpieczeństwa czy też nowych rozwiązań telematycznych. Zaproszeni eksperci odniosą się także do ważnych kwestii dotyczących kart paliwowych i rynku paliw w roku 2018 oraz kierunków zmian w zakresie modeli serwisowania floty.

Konferencja FLOTOWE TRENDY 2018 – EKOMOBILNOŚĆ, która odbędzie się w maju, będzie się skupiać na trendach na rynku motoryzacyjnym w obszarze ekomobilności. Podjęta zostanie m.in. tematyka alternatywnych napędów we flotach i ograniczenia emisji CO2. Wskazane zostaną również najważniejsze wątki prorozwojowe związane z rynkiem pojazdów elektrycznych, w kontekście ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.  W specjalnej debacie postawione zostanie pytanie, czy elektromobilność to rzeczywistość, czy tylko odległa perspektywa dla polskich flot?

Zaproszeni do udziału w konferencji eksperci Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych odniosą się do zagadnień związanych z paliwami alternatywnymi, w tym zwłaszcza z elektromobilnością oraz gazomobilnością.

W ramach czerwcowej edycji konferencji FLOTOWE TRENDY 2018 – SAMOCHODY DOSTAWCZE,  omówione zostaną tendencje rozwoju napędów alternatywnych w obszarze samochodów dostawczych/użytkowych oraz ich wykorzystania na polskim rynku. W palecie tematów nie zabraknie również zagadnień odnoszących się bezpośrednio do problematyki serwisowania pojazdów użytkowych / dostawczych,  kryteriów ich wyboru oraz nowych rozwiązań w samochodowych zabudowach i adaptacjach. Omówione zostaną również trendy i zaprezentowane najnowsze rozwiązania w telematyce i systemach zarządzania flotami użytkowymi.

Trzy konferencje z cyklu FLOTOWE TRENDY ( 27 marca, 9 maja i 20 czerwca 2018 r.) zgromadzą łącznie około 1500 uczestników.

Udział w konferencjach jest bezpłatny, jednakże liczba miejsc jest ograniczona. Więcej szczegółów oraz możliwość rejestracji bezpłatnego udziału na stronie www.flotowetrendy.pl

 

Tekst: Euroflota