Strefa Członkowska
EN

Laureaci i Gala Fleet Awards 2017

Dodane:

26 maja 2017 w Forcie Sokolnickiego w Warszawie, podczas uroczystej gali, poznaliśmy laureatów prestiżowych nagród na polskim rynku flotowym – Fleet Awards. Wyróżnienia w 2017 roku zostały przyznane najlepszym modelom samochodów przeznaczonym dla przedsiębiorców oraz usługom i produktom flotowym wspierającym rozwój biznesu. PZWLP, podobnie jak w poprzednich latach, był jednym z Partnerów Merytorycznych Fleet Awards.

Plebiscyt Fleet Awards to kilkumiesięczny projekt, którego celem jest prezentacja najlepszych produktów i usług flotowych oraz najnowszych propozycji motoryzacyjnych na rynku polskim, dedykowanych przedsiębiorcom. Zwieńczeniem wielotygodniowych działań promocyjnych i medialnych jest wybór zwycięzców projektu – liderów polskiej branży flotowej.

METODOLOGIA

Projekt składa się z dwóch integralnych części – głosowania internetowego oraz Wielkiego Testu Flotowego.

  1. Tegoroczne głosowanie internetowe odbyło się za pośrednictwem platformy fleet-awards.pl. Aby oddać ważny głos należało się zarejestrować i założyć unikalne osobiste konto na portalu do głosowania. Zewnętrza firma audytorska czuwała nad przebiegiem on-line’owej części projektu, weryfikując jurorów pod kątem ich profilu zawodowego (tylko fleet managerowie mogli oddać głos, który zaliczany był na poczet konkretnej marki/produktu/usługi). W tym roku blisko 10 000 decydentów branży flotowej założyło konta i wskazało swoich faworytów!

    Do tej części zaprosiliśmy również dziennikarzy motoryzacyjnych, których wiedza oraz doświadczenie pozwalają na wydanie oceny. Blisko 100 osób zawodowo związanych ze światem motoryzacji poświęciło czas i uważnie przestudiowało wszystkie nominacje aby wybrać najlepsze ich zdaniem oferty.

    Ta część była kluczowa dla nominowanych produktów i usług i stanowiła pełną składową oceny.

  2. W przypadku nominowanych ponad 120 modeli samochodów średnia ocena z internetowego głosowania stanowiła 0,3 oceny finalnej.Ocena samochodów jest dużo bardziej złożona i kompleksowa. Istotą pracy fleet managera jest odpowiednie szacowanie kosztów utrzymania samochodów firmowych oraz zapewnienie mobilności pracownikom. Z tego powodu rolę odgrywają również wartości rezydualne nominowanych pojazdów. W tym zakresie Partner Merytoryczny – firma Info-Ekspert – przygotowała komplet opracowań uwzględniając parametry, okres użytkowania oraz przebieg każdego modelu z osobna. Wartość rezydualna ma rangę 0,2 w końcowej nocie dla samochodów.

  3. Ocena jurorów podczas Wielkiego Testu Flotowego jest najistotniejszą zmienną. Waga 0,5 nie pozostawia złudzeń – to empiryczne doświadczenie samochodu jest tutaj najważniejsze. 304 jurorów sprawdziło wszystkie nominowane samochody i na podstawie jazd po specjalnie skonstruowanych próbach dynamicznych, podczas jazd miejskich oraz weryfikacji systemów pokładowych wystawili prawdziwe noty każdemu z pojazdów. Specjalnie do tego celu skonstruowana karta do głosowania pozwalała na ocenienie ergonomii wnętrza, przyśpieszenia, pojemności bagażnika, systemów pokładowych, zawieszenia i czułości układu kierowniczego.

LAUREACI

Zwycięzców Plebiscytu Fleet Awards Polska 2017 poznaliśmy podczas uroczystej Gali, która odbyła się 26 maja w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie. Skąpani w tonach wspaniałej muzyki fortepianowej granej na żywo oraz dopieszczeni kulinarnie, przez specjalnie na ten wieczór skomponowane menu degustacyjne, wszyscy nominowani mogli poznać się osobiście, wymienić opiniami na temat obecnej kondycji rynku i poznać w pełny sposób metodologię tegorocznego Plebiscytu. Wspaniały wieczór był przede wszystkim podziękowaniem dla wszystkich nominowanych, dzięki którym w tak przejrzysty sposób zaprezentowali swoje portfolio produktowe i przyczynili się do powstania kolejnej platformy wymiany zdań i opinii wśród fleet managerów.

Nagrody Fleet Awards stymulują i zwiększają konkurencyjność na rynku. Wyniki mają realny wpływ na procesy zakupowe i decyzyjnie nie tylko tysięcy polskich fleet managerów, ale i na kierunek rozwoju biznesy dziesiątek tysięcy mikro i małych przedsiębiorców, którzy stanowią koło zamachowe polskiej gospodarki. Szeroki wachlarz prezentowanych w ramach Plebiscytu nominacji stanowi praktycznie w całości pełne spektrum ofertowe dostępne dla każdego, kto chce sprawnie, mobilnie i nowocześnie prowadzić swoje działania firmowe.

Pełna lista laureatów nagród Plebiscytu Fleet Awards 2017

KATEGORIA

Wygrany

Samochód dla pracownika-segment A

Volkswagen up!

Samochód dla pracownika-segment B i B+

Nissan Micra

Samochód dla pracownika-segment C

Fiat Tipo SW

Samochód dla pracownika-segment D

Opel Insignia Grand Sport

Samochód dla menadżera-Małe Premium

Mercedes-Benz Klasa A

Samochód dla menadżera-Średnie Premium

Audi A5 Sportback

Samochód dla menadżera- duże Premium

BMW serii 5

Samochód z napędem alternatywnym

Hyundai IONIQ

Samochód z napędem alternatywnym PREMIUM

Lexus GS 300h

PICK- UP

Mitsubishi L200

Mały samochód dostawczy

Toyota ProAce Compact

Średni Samochód Dostawczy

Fiat Telento

Duży Samochód Dostawczy

Volkswagen Crafter

MPV

Mercedes-Benz Klasa V

Mały SUV/Crossover

Alfa Romeo Stelvio

Średni SUV/ Crossover

Peugeot 3008

Duży SUV/ Crossover

ŠKODA Kodiaq

Biznes I innowacje

PSA – Silniki PureTech

Wynajem krótko i srednio terminowy

Arval Service Lease Polska

CFM

Alphabet Polska Fleet Management

Karty paliwowe

BP – BP Plus Routex

Technologia i telemetria

CMA Monitoring – System Automonitoring

Rozwiązania mobilne

NaviFleet – System Monitoringu NaviFleet

Obsługa i eksploatacja pojazdów służbowych

PREMIO

Obsługa posprzedażna

Ford - BSC

Programy serwisowe

Seat – Seat for Business Service

Programy gwarancyjne

Seat – 4-letnia ochrona gwarancyjna

PARTNERZY

Wielkie projekty wymagają silnych Partnerów dlatego wzorem lat ubiegłym Partnerem Głównym projektu został Volkswagen Group Polska. Bez wsparcia ze strony ekspertów również Plebiscyt Fleet Awards Polska nie byłby tak miarodajny jak jest obecnie. Partnerstwo Technologiczne od 2 lat powierzane jest Grupie Geotik, która czuwa nad jednym z najbardziej newralgicznych momentów projektu i koordynuje proces jazd miejskich w ramach Wielkiego Testu Flotowego. Ten istotny element Testu wymagał stworzenia systemu rezerwacji, nadzoru i informacji nad dziesiątkami aut testowych od zera.

PODSUMOWANIE

Wszyscy nominowani prezentowani byli na specjalnej platformie internetowej fleet-awards.pl oraz w magazynie Flota. Dzięki temu zabiegowi możemy poznać nie tylko laureatów, ale i wszystkich, którzy zdecydowali się stanąć do rywalizacji i poddać bezwzględnej ocenie rynku. Sam fakt udziału w Plebiscycie stanowi o odwadze i transparentności realizowanej strategii produktowej. Taka strategia jest wyrazem chęci pokazana nowości i planów rozwojowych dziesiątek podmiotów świadczących usługi w sektorze flotowym. Plebiscyt Fleet Awards Polska to nie tylko konkurs i rywalizacja, ale i niezwykle rozbudowana i efektywna platforma promocyjna i reklamowa. To konglomerat wielu ścieżek prezentacji, biznesowego networkingu i katalizatora działań marketingowych za razem.

Metodologia Plebiscytu Fleet Awards Polska, jak co roku, została uszyta na miarę projektu i od wielu lat pozostaje na najwyższym poziomie, zapewniając przejrzyste i niezwykle obiektywne reguły wyłaniania najlepszych modeli, produktów i usług flotowych w Polsce. Średnia ważona, na bazie której wybierani są zwycięzcy, została wypracowana i dopracowana w toku wielu lat konsultacji z praktykami rynku motoryzacyjnego w Polsce.

Ceremonię wręczenia nagród uświetniła obecność oraz wystąpienia Partnerów Merytorycznych, których patronat nad wydarzeniem podkreśla jego rangę oraz wagę przyznawanych wyróżnień. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele PZWLP, Info-Ekspert oraz Instytutu Transportu Samochodowego. W głównej mierze to te instytucje sprawują pieczę nad procesem wyboru liderów rynku flotowego.

Ponieważ nagrody w Plebiscycie Fleet Awards Polska 2017 są wyrazem zaufania, wyróżnienia oraz docenienia właśnie ze strony zarządców flot to tradycyjnie już statuetki wręczali sami fleet managerowie. Charakterystyczne i prestiżowe trofea wręczali między innymi laureaci ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Ekspert Flotowy z trzech ostatnich lat (Piotr Okrasa – Ekspert Flotowy 2016, Paweł Pawlik – Ekspert Flotowy 2015, kierownik i Sebastian Pszczoła – Ekspert Flotowy 2014, właściciel Royal Rent a Car) oraz fleet managerowie zrzeszeni w SKFS.