Strefa Członkowska
EN

Laureatów Nagród PZWLP w 2022 roku poznamy już za kilka dni

Dodane:

PZWLP w tym roku przyzna swoje prestiżowe wyróżnienia podczas Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi

Już 12 września podczas wieczornej gali na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi, czyli jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie Środkowo – Wschodniej w całości poświęconym tematyce e-mobilności oraz alternatywnym napędom w transporcie, poznamy tegorocznych laureatów prestiżowych na rynku flotowym w Polsce Nagród PZWLP. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów jest Partnerem Wspierającym Kongresu Nowej Mobilności, który odbędzie się w Łodzi w dniach 12 – 14 września. W tym roku PZWLP wręczy swoje wyróżnienia w wybranych spośród dotychczasowych kategoriach konkursowych, akcentując najważniejsze obecnie trendy w rozwoju mobilności we flotach. Nagrody PZWLP w 2022 roku zostaną przyznane w dziedzinie bezpieczeństwa floty, ekologii parków aut służbowych oraz wdrażania we flotach napędów w pełni elektrycznych.

W tym roku Nagrody PZWLP, jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce, zostaną przyznane już po raz piętnasty. W odróżnieniu od lat poprzednich, tym razem organizacja wręczy swoje statuetki w wybranych, dotychczasowych kategoriach konkursowych, skupiając się na kluczowych obecnie obszarach i trendach kształtujących rozwój motoryzacji i branży flotowej. Nagrody PZWLP zostaną przyznane w łącznie trzech kategoriach – statuetka „Bezpieczna Flota” w kategorii „Firma najbardziej zaangażowana w edukację kierowców”, „Eko Flota” w kategorii „Flota najbardziej przyjazna środowisku” oraz „Flotowy Lider Elektromobilności” w kategorii „Firma najbardziej zaangażowana we wdrażanie napędów w pełni elektrycznych”.

Laureaci Nagród PZWLP, w kategoriach które zostaną przyznane w tym roku, są wyłaniani w dwuetapowych konkursach, na podstawie nominacji pochodzących od firm należących do Związku oraz od innych organizacji branżowych, będących partnerami konkursu. Nominowane do Nagród PZWLP firmy są oceniane według precyzyjnych, co roku aktualizowanych kryteriów. Nagroda Eko Flota jest przyznawana przez jury złożone nie tylko z przedstawicieli Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale również Związku Polskiego Leasingu (ZPL) i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS). W przypadku Nagrody Bezpieczna Flota, w skład jury, poza przedstawicielami PZWLP, wchodzą również eksperci Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Jury Nagrody Flotowy Lider Elektromobilności jest złożone z przedstawicieli PZWLP oraz Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA). Nagrody PZWLP, niezmiennie w całej swojej 15-letniej historii, stanowią unikalne, ręcznie wykonywane przez artystę rzeźbiarza Dariusza Zielińskiego statuetki z brązu.

Kto sięgnie po prestiżowe Nagrody PZWLP w tym roku? Laureatów poznamy już 12 września 2022 r. podczas wieczornej gali na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi. Wśród trzech najwyżej ocenionych firm w poszczególnych kategoriach wyróżnień, z największą szansą na wygraną, znalazły się w tym roku:

  • Nagroda PZWLP Bezpieczna Flota w kategorii „Firma najbardziej zaangażowana w edukację kierowców”: Bank BNP Paribas, Gaspol, Schneider Electric
  • Nagroda PZWLP Eko Flota w kategorii „Flota najbardziej przyjazna środowisku”: AstraZeneca, AbbVie, InPost
  • Nagroda PZWLP Flotowy Lider Elektromobilności „Firma najbardziej zaangażowana we wdrażanie napędów w pełni elektrycznych”: AstraZeneca, InPost, DHL