Strefa Członkowska
EN

MM Cars Rental kolejną firmą Rent a Car zrzeszoną w PZWLP

Dodane:

MM Cars Rental kolejną firmą Rent a Car zrzeszoną w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP)

Wypożyczalnia samochodów MM Cars Rental (MM Service Lease Polska sp. z o.o.) przystąpiła do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP). Jest to kolejna firma Rent a Car (wypożyczalnia aut) należąca do organizacji. Obecnie w PZWLP skupionych jest łącznie 19 firm świadczących usługi wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego i długoterminowego samochodów. MM Cars Rental jest już drugą – obok Volkswagen Financial Services – firmą, która dołączyła do grona członków PZWLP w 2023 roku.

Firma MM Cars Rental jest polską, dynamicznie rozwijającą się sieciową wypożyczalnią samochodów. Powstała w 2002 roku i świadczy swoje usługi na terenie całego kraju. MM Cars Rental posiada szeroką ofertę produktową i świadczy usługi krótko- i średnioterminowego wynajmu samochodów, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Dołączenie do naszej organizacji kolejnej dużej, sieciowej wypożyczalni samochodów, to ważny krok w kierunku umacniania pozycji i roli PZWLP w reprezentacji nie tylko firm wynajmu długoterminowego aut, ale również branży Rent a Car w Polsce – mówi Robert Antczak, Prezes Zarządu PZWLP. – Jesteśmy przekonani, że kolejna wypożyczalnia samochodów w gronie członków naszej organizacji, wniesie do prac Związku nowe doświadczenia i przyczyni się do wzmocnienia i rozwinięcia działalności organizacji na gruncie reprezentacji branży Rent a Car w naszym kraju. Optymistyczny jest również fakt, że MM Cars Rental jest już drugą firmą, która przystąpiła do PZWLP w 2023 r. i powiększyła listę naszych firm członkowskich.

MM Cars Rental dołącza do PZWLP jako kolejna, już siódma, duża, sieciowa wypożyczalnia samochodów. W organizacji od 2015 r. funkcjonuje odrębna struktura organizacyjna – Grupa Firm Rent a Car, skupiająca się na obszarze krótko- i średnioterminowego wynajmu aut, a więc od 1 dnia do maksymalnie 2 lat, a także na car sharingu.

Przystąpienie do PZWLP traktujemy jako swego rodzaju wyróżnienie i dołączenie do grona liderów rynku wynajmu samochodów w Polsce – mówi Tomasz Piwowarczyk, Dyrektor Zarządzający MM Cars Rental (MM Service Lease Polska sp. z o.o.). – PZWLP to obecnie dobrze rozpoznawana w branży flotowej i na rynku motoryzacyjnym organizacja. Wierzymy, że nasze dołączenie do Związku przyniesie obopólne korzyści, tj. z jednej strony będziemy w stanie wnieść wartość dodaną do organizacji poprzez naszą wiedzę i doświadczenie z rynku Rent a Car, a z drugiej strony MM Cars Rental wejdzie na nową ścieżkę rozwoju firmy.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) istnieje od 2005 roku i działa na rzecz rozwoju oraz profesjonalizacji rynku flotowego w Polsce. Skupia największe i najważniejsze w Polsce firmy wynajmu długoterminowego samochodów oraz duże, sieciowe, polskie i międzynarodowe wypożyczalnie aut (Rent a Car). W ramach organizacji działa kilka eksperckich zespołów roboczych zajmujących się najbardziej istotnymi dla branży obszarami tematycznymi – jak np. regulacje prawne i podatkowe, tworzenie standardów branżowych czy rozwój oraz edukacja na temat elektromobilności we flotach. PZWLP jest członkiem zbiorowym Związku Polskiego Leasingu (ZPL), Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP). Organizacja współtworzy ze Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych (SKFS) uruchomione w 2017 roku jako pierwsze w Polsce, pełnowymiarowe podyplomowe studia flotowe „Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością” na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Członkowie PZWLP są nabywcami ok. 40% wszystkich sprzedawanych do firm nowych samochodów w Polsce.