Strefa Członkowska
EN

Nagrody PZWLP w 2021 r. wręczone

Dodane:

PZWLP przyznał swoje prestiżowe nagrody

Organizacja już po raz 14. nagrodziła najlepsze w Polsce firmy w branży flotowej

W tym roku już po raz czternasty Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów przyznał swoje prestiżowe w branży flotowej Nagrody PZWLP. Statuetki organizacji zostały wręczone 2 grudnia 2021 r. w łącznie sześciu kategoriach podczas uroczystej Gali Nagród PZWLP w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Po raz pierwszy w historii w wydarzeniu tym, poza gośćmi na miejscu imprezy, mogły również uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby. Gala Nagród PZWLP była bowiem na żywo transmitowana w Internecie bezpośrednio z Arkad Kubickiego w Warszawie.

W czternastoletniej historii konkursu na Nagrody PZWLP, do tych prestiżowych w branży flotowej wyróżnień zgłoszono już ponad 1200 nominacji. W zeszłym roku, ze względu na pandemię COVID19 i tzw. lockdown, Nagrody PZWLP zostały wręczone przez organizację bezpośrednio laureatom, bez organizacji uroczystej gali. W tym roku, Gala Nagród PZWLP została zorganizowana w wyjątkowej scenerii Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie w restrykcyjnym reżimie sanitarnym i z zachowaniem wszelkich procedur związanych z bezpieczeństwem sanitarnym osób biorących udział w imprezie. Dodatkowo, PZWLP po raz pierwszy zdecydował się również na transmisję na żywo Gali Nagród PZWLP w Internecie, co pozwoliło na uczestniczenie w wydarzeniu wszystkim zainteresowanym osobom i poszerzyło grono jej odbiorców. Gala Nagród PZWLP jest obecnie uznawana za jedno z najważniejszych wydarzeń roku w branży flotowej w Polsce.

Laureaci Nagród PZWLP są wyłaniani w dwuetapowych konkursach, na podstawie nominacji pochodzących od firm należących do PZWLP, a w przypadku niektórych kategorii nagród, również od innych organizacji branżowych, będących partnerami konkursu. Nominowane do Nagród PZWLP firmy są oceniane według precyzyjnych, co roku aktualizowanych kryteriów. Nagroda Eko Flota jest przyznawana przez jury złożone nie tylko z przedstawicieli Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale również Związku Polskiego Leasingu (ZPL) i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS). W przypadku Nagrody Bezpieczna Flota, w skład jury, poza przedstawicielami PZWLP, wchodzą również eksperci Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Jury Nagrody Flotowy Lider Elektromobilności jest złożone z przedstawicieli PZWLP oraz Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

Gala Nagród PZWLP, jak również doroczne nagrody naszej organizacji, stanowią obecnie już silną i dobrze rozpoznawaną w środowisku flotowym i motoryzacyjnym w Polsce markę – mówi Robert Antczak, Prezes Zarządu PZWLP, Dyrektor Generalny Arval Polska. – Cieszymy się, że pomimo restrykcyjnego reżimu sanitarnego, który wdrożyliśmy podczas Gali Nagród PZWLP w tym roku, byliśmy w stanie zorganizować nasze wydarzenie i wręczyć Nagrody PZWLP w znanej z poprzednich lat, uroczystej oprawie. Idąc z duchem czasu, ale także z myślą o sytuacji pandemicznej, zdecydowaliśmy się w tym roku, po raz pierwszy w historii, udostępnić Galę Nagród PZWLP szerokiemu, nieograniczonemu gronu odbiorców, poprzez transmisję na żywo tej imprezy w Internecie. Z wielkim zadowoleniem obserwujemy, że z roku na rok poziom działań podejmowanych przez firmy nominowane do Nagród PZWLP w poszczególnych kategoriach konkursowych rośnie. To, co jeszcze kilka lat temu w zasadzie gwarantowało zwycięstwo, dzisiaj jest absolutnym standardem. Firmy, które obecnie sięgają po nasze statuetki, prezentują unikalny na rynku, wręcz perfekcyjny poziom w swoich dziedzinach. Gratulujemy wszystkim laureatom naszych tegorocznych nagród.

W 2021 roku Nagrodę PZWLP „Mobilizator” w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych” otrzymała drugi rok z rzędu firma Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. W gronie najwyżej ocenionych przez jury konkursu serwisów w tej kategorii, poza laureatem, znalazły się jeszcze firmy Volkswagen Cichy – Zasada Warszawa oraz Bawaria Motors Sp. z o.o.

Statuetkę „Protektor”, czyli Nagrodę PZWLP w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko – Lakierniczych”, otrzymała firma Auto Miras Autoryzowany Serwis Samochodowy Sp. z o.o. Wśród najwyżej ocenionych serwisów blacharsko – lakierniczych znalazły się poza tegorocznym zwycięzcą również firmy Renault Retail Group Warszawa Sp. z o.o. oraz RG Auto - Serwis.
Nagroda PZWLP „Kontraktor”, w kategorii „Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej”, trafiła w tym roku po raz drugi z rzędu do firmy Bawaria Motors Sp. z o.o., a oprócz niej w gronie najwyżej ocenionych dealerów znalazły się Grupa Cichy – Zasada Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sp. J. oraz Toyota Chodzeń Warszawa (Czerniakowska).

Nagroda PZWLP Eko Flota w kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku”, która jest przyznawana w oparciu o nominacje i oceny aż 3 organizacji branżowych – poza PZWLP także Związku Polskiego Leasingu i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych – została w tym roku, podobnie jak rok temu, wręczona firmie AstraZeneca Pharma Poland sp. z o.o. Wśród najwyżej ocenionych firm w tej kategorii znalazły się poza laureatem firmy Roche Polska Sp. z o.o. i Lotte Wedel Sp. z o.o.

Nagroda PZWLP Bezpieczna Flota w kategorii „Firma Najbardziej Zaangażowana w Edukację Kierowców”, przyznawana w drodze nominacji i ocen nie tylko PZWLP, ale również Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, została przyznana firmie Bayer Sp. z o.o. W gronie najwyżej ocenionych przez jury konkursowe firm znalazły się ponadto Bank BNP Paribas oraz Schneider Electric.

Przyznawana przez PZWLP wspólnie z PSPA Nagroda Flotowy Lider Elektromobilności, w kategorii „Firma Najbardziej Zaangażowana we Wdrażanie Napędów w Pełni Elektrycznych”, trafiła drugi rok z rzędu do firmy InPost Sp. z o.o. W gronie najwyżej ocenionych firm w tej kategorii znalazły się ponadto firmy AstraZeneca Pharma Poland sp. z o.o. oraz Krakowski Holding Komunalny.

Gościem specjalnym Gali Nagród PZWLP 2021 był Thomas Neumann z AVERE (The European Association for Electromobility), który wystąpił z prezentacją na temat przyszłości i rozwoju branży motoryzacyjnej oraz elektromobilności, w kontekście regulacji UE. Sponsorem Generalnym Gali Nagród PZWLP 2021 została firma ARC Europe Polska, a tytuł Głównego Sponsora Automotive objęła firma Inter Cars. Sponsorami wydarzenia zostały firmy: Shell Polska, Nissan Polska, Volvo Car Poland, Grupa Krotoski. Patronem medialnym Gali był magazyn Fleet.