Strefa Członkowska
EN

Trwa konkurs Nagród PZWLP w 2020 r.

Dodane:

Trwa konkurs Nagród PZWLP w 2020 r. – laureatów poznamy już w grudniu

Organizacja przyzna w tym roku nową nagrodę – Flotowy Lider Elektromobilności

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) już po raz trzynasty przyzna swoje nagrody, uznawane za jedne z najbardziej prestiżowych w naszym kraju wyróżnień w branży flotowej. Nagrody PZWLP zostaną wręczone w łącznie 6 kategoriach. W tym roku organizacja przyzna nową nagrodę – dla firmy będącej liderem we wdrażaniu napędów w pełni elektrycznych w swojej flocie (Nagroda Flotowy Lider Elektromobilności). Statuetka w nowej kategorii będzie przyznawana wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA). Laureatów tegorocznych Nagród PZWLP poznamy już w grudniu.

Od kilku tygodni trwa konkurs na jedne z najbardziej prestiżowych i najważniejszych wyróżnień w polskiej branży flotowej, a więc Nagrody PZWLP. W tym roku organizacja wręczy swoje statuetki już po raz trzynasty. W całej historii konkursu, wliczając tegoroczną edycję, do Nagród PZWLP zgłoszonych zostało już ok. 1100 nominacji.

Nagrody PZWLP są przyznawane dla najlepszych serwisów mechanicznych i blacharsko – lakierniczych, najbardziej przyjaznego branży flotowej dealera samochodów oraz dla firm użytkujących najbardziej ekologiczne i bezpieczne floty. W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana również Nagroda PZWLP w zupełnie nowej kategorii, dla firmy najbardziej zaangażowanej we wdrażanie w swojej flocie napędów w pełni elektrycznych (Nagroda Flotowy Lider Elektromobilności).

Nagrody PZWLP są obecnie jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej pożądanych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce – mówi Robert Antczak, Prezes Zarządu PZWLP, Dyrektor Generalny Arval Polska. – Głównym celem wręczanych przez naszą organizację nagród jest stymulowanie poprzez tego typu prestiżowe wyróżnienia, rozwoju polskich flot, a także szeroko pojętego rynku motoryzacyjnego, w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, ekologii, wysokiej jakości usług świadczonych w serwisach i w sieciach dealerów samochodów. Jesteśmy pewni, że Nagrody PZWLP przyczyniają się do wzrostu ogólnej jakości usług, czy też świadomości dotyczącej bezpieczeństwa i ekologii na polskim rynku flotowym i motoryzacyjnym. Z tego względu, od tego roku zdecydowaliśmy się na przyznawanie kolejnego wyróżnienia, promującego firmy najbardziej angażujące się we wdrażanie w swoich parkach aut służbowych napędów w pełni elektrycznych. Wspieranie rozwoju ekologicznego transportu i wcielania w życie idei ekologicznych flot to jeden z najważniejszych celów funkcjonowania PZWLP, a elektromobilność to obecnie kluczowy element w tym zakresie. Mamy nadzieję, że nasza nowa nagroda, która począwszy od tego roku będzie już przyznawana cyklicznie w następnych latach, przyczyni się w jakimś stopniu do zachęcenia firm funkcjonujących w naszym kraju do wdrażania w coraz większym stopniu aut wyposażonych w napędy w pełni elektryczne.

Laureaci Nagród PZWLP są wyłaniani w 2 – etapowych konkursach, na podstawie nominacji firm należących do organizacji oraz ocen przyznawanych według precyzyjnych, co roku aktualizowanych kryteriów. Nagroda Eko Flota jest przyznawana przez jury złożone nie tylko z przedstawicieli Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale również Związku Polskiego Leasingu (ZPL) i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS). W przypadku Nagrody Bezpieczna Flota, w skład jury, poza przedstawicielami PZWLP, wchodzą również eksperci Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Nowa Nagroda PZWLP, a więc Flotowy Lider Elektromobilności, będzie przyznawana we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA).

Kryteria przyznawania Nagród PZWLP są aktualizowane przez Radę Konsultacyjną Kryteriów Nagród PZWLP, a więc zespół ekspertów, pochodzących nie tylko z firm należących do organizacji, ale także z firm będących wielokrotnymi laureatami wyróżnień PZWLP w przeszłości (min. 3 zwycięstwa w danej kategorii w okresie 5 lat), które zgodnie z przyjętymi zasadami konkursowymi, nie mogły zostać nominowane do Nagród PZWLP w danym roku.

W zeszłym roku laureatami Nagród PZWLP zostały firmy: Philip Morris International w Polsce (Bezpieczna Flota), Nestlé Polska S.A. (Eko Flota), Bawaria Motors Janki (Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych), Grupa Bońkowscy (Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko – Lakierniczych) oraz Euroservice Sp. j. Marek Janowski – Józef Czech, Autoryzowany Dealer Volvo (Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej).

Ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19 oraz wynikające z niej możliwości organizacyjne, wyjątkowo w tym roku, PZWLP nie wręczy swoich nagród podczas uroczystej Gali Nagród PZWLP. Laureaci tych prestiżowych w polskiej branży flotowej wyróżnień zostaną ogłoszeni przez organizację już w grudniu.