Strefa Członkowska
EN

Ubezpieczenia flotowe główną tematyką tegorocznych szkoleń Fleet Management Forum

Dodane:

Unikalna ekspercka wiedza i sprawdzone praktyki w zakresie efektywnego obniżania kosztów flotowych ubezpieczeń oraz zarządzania nimi, a także kształtujące się w tym obszarze trendy. To wszystko oraz wiele dodatkowych obszarów związanych z tematyką ubezpieczeń i zarządzania flotą, czeka nas już 10 października i 14 listopada na dwóch częściach spotkania szkoleniowo-warsztatowego Fleet Management Forum.

 Podczas szkoleń 10 października i 14 listopada będzie można dowiedzieć się m.in. czy jesteśmy skazani na drogie polisy; czy możemy mieć wpływ na ceny, jakie płacimy za ubezpieczenie floty; jakie są rzeczywiste korelacje pomiędzy systemami telematycznymi, a obniżeniem szkodowości. Ponadto organizatorzy szkoleń postarają się odpowiedzieć wyczerpująco na pytania: czy i jak można dofinansować szkolenia z EcoDriving-u lub defensywnej jazdy; jakie elementy psychologicznego szkolenia kierowców są kluczowe dla poprawy bezpieczeństwa i co musi się zmienić w myśleniu kierowców, aby poprawiło się ich zachowanie za kierownicą?

- Na organizowanych przez „EuroFlotę” szkoleniowych spotkaniach, merytoryka i praktyczna strona przekazywanej wiedzy jest kwestią priorytetową. Mam pewność, że również tym razem, merytoryczny poziom Fleet Management Forum będzie bardzo wysoki. Właściwy dobór i doświadczenie wykładowców oraz szkoleniowo-networkingowa formuła, to gwarancja wyniesienia z niego wiedzy i rozwiązań, które warto będzie wdrożyć we własnych flotach i firmach – mówi Paweł Baran, redaktor naczelny magazynu „EuroFlota”.

 Dwuczęściowy cykl szkoleniowy odbędzie się 10 października i 14 listopada w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie. Program pierwszej części szkolenia zainauguruje panel dyskusyjny (mini debata) poświęcona przyszłości polskich ubezpieczeń flotowych. Poruszone zostaną zagadnienia nurtujące wielu uczestników rynku flotowego, takie jak : ubezpieczyciel i flotowy decydent - czy możliwa jest współpraca "win-win”; telematyka w służbie obniżania składek - czy to się opłaca i czy inwestycja w telematykę może być zbilansowana niższymi składkami. Uczestnicy szkolenia wysłuchają również instruktażowego wykładu Piotra Gortatowicza, eksperta, brokera ubezpieczeniowego i szkoleniowca, właściciela firmy Gort Business Service, który omówi szczegółowo drażliwy temat wysokich cen ubezpieczeń. Ponadto, wykład szkoleniowy i warsztat poprowadzą eksperci i praktycy: Tomasz Rudyk, członek i założyciel SKFS, wykładowca na Politechnice Warszawskiej, właściciel firmy RudykON oraz Mariusz Stasiński wielokrotny prelegent na konferencjach flotowych, szkoleniowiec w zakresie zarządzania flotą, wykładowca na Politechnice Warszawskiej. Wyjaśnią oni m.in. w jaki sposób instalacja systemu telematycznego może wpłynąć na zmniejszenie szkodowości we flotach oraz jak powinien wyglądać idealny system telematyczny. Na zakończenie dr Anna Kwiecień, koordynatorka merytoryczna, wiceprezes zarządu Fundacji ZenDriving opowie o charakterystyce psychologicznej tzw. kierowcy ryzykownego.

Drugą, listopadową część tegorocznego szkolenia Fleet Management Forum zainauguruje wykład szkoleniowy Piotra Gortatowicza z Gort Business Service, który w całości poświęcony będzie problematyce właściwej konstrukcji umowy z ubezpieczycielem. Na przykładzie dwóch podstawowych produktów, tj. autocasco i assistance, uczestnicy poznają niuanse i szczegóły, na które warto zwracać szczególną uwagę, czyli np. specyficzne zapisy w umowach ubezpieczeniowych, dedykowane poszczególnym branżom.

Wykład z zakresu ubezpieczenia floty w leasingu i wynajmie w kontekście obszarów negocjacyjnych poprowadzi Piotr Bryński, dyrektor departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Kluczowego w Compensa TU SA Vienna Insurance Group. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in. co w praktyce jest możliwe do wynegocjowania przy ubezpieczeniu floty leasingowanej/wynajmowanej i jaką argumentację uwzględni leasingodawca/ubezpieczyciel.

Wpływ sposobu likwidacji szkód na wartość rezydualną pojazdu omówi z kolei w ramach wykładu szkoleniowego i panelu problemowo-dyskusyjnego Adam Markiewicz, konsultant w firmie Autovista Polska. Poruszy on drażliwy temat, czy stosowanie do naprawy pojazdu „zamienników” może wpłynąć na wartość rezydualną pojazdu i czy jest możliwe zabezpieczenie się przed tymi, negatywnymi ekonomicznie, skutkami stosowania tańszych części.

Wykłady będą wsparte praktycznymi przykładami zapisów regulaminów, i umów, na które warto zwrócić szczególną uwagę. W tym kontekście ciekawy wykład poprowadzi Michał Gryczko, Office Manager w firmie Bayer, który omówi praktyczne przykłady, rozwiązania i zapisy regulaminów dotyczące likwidacji szkód spowodowanych przez osoby trzecie – bezpośrednio z OC sprawcy, czy z AC z możliwością późniejszego regresu.

 Więcej informacji na stronie internetowej organizatora szkoleń Fleet Management Forum http://www.euroflota.pl/szkolenia_konferencje.php?id=16