Strefa Członkowska
EN

Karty paliwowe vs VAT – stanowisko PZWLP oraz broszura informacyjna Deloitte i PZWLP

Dodane:

W 2019 roku jednym z ważniejszych w branży flotowej, w tym wynajmu długoterminowego samochodów, tematów ponownie stała się kwestia odliczania podatku VAT od transakcji dokonanych przy użyciu powszechnie wykorzystywanych przez firmy i przedsiębiorców kart paliwowych. 

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów na bieżąco monitoruje działania legislacyjne oraz orzecznictwo dotyczące tego tematu. Nasza organizacja wzięła czynny udział w przeprowadzonych w sierpniu 2019 r. przez Ministerstwo Finansów konsultacjach w sprawie opodatkowania VAT transakcji realizowanych przy wykorzystaniu kart paliwowych po wyroku TSUE w sprawie C-235/18.

Dodatkowo, eksperci PZWLP we współpracy z międzynarodową firmą doradczą Deloitte przygotowali praktyczną broszurę informacyjną, która pomoże przedsiębiorcom wykorzystującym karty paliwowe uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące rozliczania podatkowego transakcji dokonanych przy użyciu kart paliwowych w świetle aktualnego stanu prawnego oraz najnowszego orzecznictwa.