Strefa Członkowska
EN

XI Gala Nagród PZWLP

Dodane:

hd2.jpg

Za kilka dni, 22 listopada, odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w roku na rynku flotowym Polsce, czyli Gala Nagród PZWLP. Impreza zostanie zorganizowana już po raz jedenasty i w jej trakcie poznamy laureatów prestiżowych Nagród PZWLP, przyznawanych każdego roku przez organizację firmom użytkujących najbardziej bezpieczne i ekologiczne floty, serwisom samochodów, świadczącym najwyższej jakości usługi dla flot, a także dealerowi samochodów najbardziej przyjaznemu branży flotowej. Tegoroczna Gala Nagród PZWLP zostanie zorganizowana w całkowicie nowym obiekcie na eventowej mapie Warszawy – Centrum Praskim Koneser. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mahbod Asgari, Członek Zarządu ADAC SE.

Laureaci Nagród PZWLP, uznawanych za jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce, są wyłaniani w 2 – etapowych konkursach, na podstawie nominacji firm należących do organizacji oraz ocen przyznawanych według precyzyjnych, co roku aktualizowanych kryteriów. Laureat Nagrody Eko Flota jest wyłaniany przez jury złożone nie tylko z przedstawicieli Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale również Związku Polskiego Leasingu (ZPL) i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS). W przypadku Nagrody Bezpieczna Flota, w skład jury, poza przedstawicielami PZWLP, wchodzą również eksperci Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. W 2018 roku kryteria przyznawania Nagród PZWLP były po raz pierwszy aktualizowane przez Radę Konsultacyjną Kryteriów Nagród PZWLP, a więc zespół ekspertów, pochodzących nie tylko z firm należących do organizacji, ale także z firm będących wielokrotnymi laureatami wyróżnień PZWLP w przeszłości (min. 3 zwycięstwa w danej kategorii w okresie 5 lat), które zgodnie z przyjętymi zasadami konkursowymi, nie mogły zostać nominowane do tegorocznych Nagród PZWLP. Skład zespołu aktualizującego i opracowującego kryteria w bieżącym roku został dzięki temu wzmocniony osobami pochodzącymi z firm będących wybitnymi i wielokrotnie utytułowanymi ekspertami w swoich dziedzinach: Coca – Cola HBC Polska Sp. z o.o. (laureat Nagrody PZWLP Bezpieczna Flota w latach 2015 - 2017), Auto Special Sp. z o.o., Oddział Sobiesław Zasada Warszawa (laureat Nagrody PZWLP dla Najlepszego Serwisu Napraw Mechanicznych w latach 2013, 2014 i 2016) oraz Auto – Blak, oddział przy ul. Włościańskiej 35 w Warszawie (laureat Nagrody PZWLP dla Najlepszego Serwisu Napraw Blacharsko – Lakierniczych w latach 2013 - 2016).

W zeszłym roku laureatami Nagród PZWLP zostały firmy: Coca – Cola HBC Polska Sp. z o.o. (Bezpieczna Flota), Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o. (Eko Flota), Euroservice Sp. j. Marek Janowski – Józef Czech, Oddział Płowiecka 62 Warszawa (Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych), LIPSKI B.S. Sp. z o.o. (Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko – Lakierniczych) oraz CARSED spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej).

Wraz z tegoroczną edycją konkursu, do Nagród PZWLP zgłoszono do tej pory już ponad 900 nominacji. Statuetki wręczane każdego roku zwycięzcom to unikalne rzeźby z brązu, przygotowywane przez artystę rzeźbiarza Dariusza Zielińskiego.

PZWLP, poprzez swoje firmy członkowskie, odgrywa coraz ważniejszą rolę nie tylko na polskim rynku flotowym, ale i motoryzacyjnym, odpowiadając już za ok. ¼ całkowitej sprzedaży nowych aut osobowych w salonach w naszym kraju – mówi Grzegorz Szymański, Prezes Zarządu PZWLP, Dyrektor Generalny Arval Polska. – Mamy w związku z tym świadomość, że w coraz większym stopniu współtworzymy i odpowiadamy nie tylko za standardy polskiej branży flotowej, ale także za szeroko rozumianą sytuację na polskich drogach, m.in. w zakresie bezpieczeństwa drogowego czy ekologii. Przyznawane przez nas od jedenastu lat Nagrody PZWLP stanowią już obecnie dobrze rozpoznawaną i uważaną za prestiżową, markę w środowisku flotowym. Nas cieszy jednak najbardziej fakt, że poprzez nasze Nagrody i stymulowaną poprzez te wyróżnienia konkurencję rynkową, jesteśmy w stanie w realny i zauważalny sposób przyczyniać się do podnoszenia na polskich drogach poziomu bezpieczeństwa drogowego, rozwoju ekologicznych rozwiązań we flotach, a także podnoszenia jakości usług w serwisach samochodów w Polsce.

XI Gala Nagród PZWLP odbędzie się 22 listopada 2018 r. w wyjątkowej scenerii i tzw. klimacie warszawskiej Pragi, w całkowicie nowym na eventowej mapie Warszawy obiekcie - Centrum Praskim Koneser. Imprezę poprowadzi dziennikarka telewizyjna Ula Chincz, a Patronem Honorowym wydarzenia został Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. W XI Gali Nagród PZWLP wezmą udział nie tylko najważniejsi przedstawiciele 20 firm wynajmu długoterminowego, Rent a Car oraz leasingowych, skupionych aktualnie w PZWLP, ale również goście reprezentujący producentów i importerów samochodów, przedstawiciele koncernów paliwowych, czy firm ubezpieczeniowych. Ponadto, wśród gości Gali znajdą się także reprezentanci organizacji branżowych rynku paliwowego, motoryzacyjnego, bankowego, leasingowego, związanych z bezpieczeństwem drogowym, czy przedstawiciele instytucji publicznych. Gościem specjalnym wydarzenia, który wystąpi z prelekcją na temat kierunków rozwoju motoryzacji i mobilności, będzie Mahbod Asgari, Członek Zarządu ADAC SE.

Sponsorem Generalnym XI Gali Nagród PZWLP jest firma Starter24, a tytuł Głównego Sponsora Automotive objęła firma Opel Poland. Sponsorami wydarzenia zostały natomiast firmy: Volvo Car Poland, Skoda Polska, Kia Motors Polska, Renault Polska oraz Inter Cars.

 

 

Laureatów tegorocznych Nagród PZWLP poznamy już 22.11.2018 podczas XI Gali Nagród PZWLP

 

Już dziś przedstawiamy natomiast 3 najwyżej ocenione w tym roku firmy w każdej z kategorii Nagród PZWLP (wśród wymienionych firm znajdują się tegoroczni zwycięzcy)

 

NAGRODA BEZPIECZNA FLOTA, kategoria „Firma Najbardziej Zaangażowana w Edukację Kierowców”

Kompania Piwowarska SA
Carlsberg Polska
Grupa Phillip Morris w Polsce

 

NAGRODA EKO FLOTA, kategoria „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku”

Coca – Cola HBC Polska
Bank BGŻ BNP Paribas
Grupa Eurocash

 

NAGRODA MOBILIZATOR, kategoria „Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych”

Bawaria Motors
Renault Retail Group Warszawa
Auto Plaza

 

NAGRODA PROTEKTOR, kategoria „Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko - Lakierniczych”

Auto Miras (k. Gdańska)
Car Lux (Świdnik)
Lacart (Wrocław)

 

NAGRODA KONTRAKTOR, kategoria „Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej”

Grupa PGD
CARSED
Porsche Inter Auto Polska