Strefa Członkowska
EN

Carefleet uruchomił internetowe centrum sprzedaży aut poleasingowych

Dodane:
Specjalizująca się w finansowaniu i obsłudze flot firma Carefleet S.A. uruchomiła internetowe centrum sprzedaży aut poleasingowych. Pod adresem poleasingowe.carefleet.pl przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni znajdą bogatą ofertę osobowych i dostawczych samochodów po zakończonych umowach wynajmu długoterminowego. Auta można kupić za gotówkę lub skorzystać z atrakcyjnych form finansowania.

Obecnie na portalu wystawionych jest niemal 600 używanych samochodów większości marek dostępnych na polskim rynku. Wszystkie zostały zakupione przez Carefleet w polskich salonach oraz posiadają ocenę niezależnego rzeczoznawcy. Wśród nich można znaleźć zarówno małe auta miejskie i kompakty, jak też SUV-y, vany czy samochody dostawcze o DMC do 3,5 tony.

- Oferujemy auta poleasingowe z różnych segmentów, roczników oraz z różnymi przebiegami, w tym luksusowe modele klasy premium. Co istotne, wszystkie samochody zostały zakupione przez Carefleet od polskich dealerów i przez czas trwania umów wynajmu znajdowały się pod naszym bezpośrednim nadzorem. Stawiamy na pełną transparentność transakcji i budowanie długofalowych relacji, dlatego naszym Klientom udostępniamy szczegółowe informacje na temat pojazdów, w tym m.in. ocenę techniczną wykonaną przez niezależnego rzeczoznawcę czy historię ewentualnych napraw – mówi Elżbieta Żychowicz, kierownik Działu Sprzedaży Samochodów Używanych w Carefleet. – Zależy nam na tym, aby osoby poszukujące używanych samochodów otrzymały jak najwięcej danych, które ułatwią im podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie. Wszystkie auta można obejrzeć także w naszych sześciu stacjonarnych punktach sprzedaży – dodaje.

Poleasingowe nie tylko za gotówkę

Przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni mogą kupić prezentowane na portalu auta ze środków własnych lub skorzystać z finansowania w formie leasingu, w ramach którego płacą stałą ratę miesięczną za użytkowanie auta, a po zakończeniu umowy wykupują je za 1% wartości. Kolejną opcją oferowaną przez Carefleet jest kredytowanie przez bank Credit Agricole w ramach oferty KREDYT W JEDEN DZIEŃ.

- Wystarczy, że przy okazji oglądania samochodów Klient złoży w jednym z naszych stacjonarnych Punktów Sprzedaży wniosek o udzielenie kredytu. Jeśli jest klientem banku Credit Agricole, informację zwrotną otrzyma w ciągu 15 minut. Jeśli nie, wniosek zostanie rozpatrzony maksymalnie w ciągu kilku godzin. W przypadku pozytywnej decyzji banku jeszcze tego samego dnia Klient otrzymuje wszystkie dokumenty i odjeżdża wybranym przez siebie samochodem – mówi Elżbieta Żychowicz.
Korzyści z zakupu tego rodzaju pojazdów jest wiele, począwszy od wiarygodnego pochodzenia, pełnej historii serwisowej czy napraw wykonywanych w sprawdzonych serwisach, zgodnie z technologią przewidzianą przez producentów. Dla kupujących dużą wartością jest także możliwość zapoznania się z opinią niezależnego specjalisty na temat konkretnego samochodu, co gwarantuje pewność zakupu. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy poszukujący kilkuletnich aut na rynku wtórnym mają możliwość nabycia samochodu z pewnego źródła.

Coraz większe zainteresowanie poleasingowymi

Jak wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Keralla na zlecienie Carefleet S.A. w 2018 roku w samochody poleasingowe zaopatruje się obecnie niemal 23 proc. firm z sektora MŚP. Auta po zakończonych umowach wynajmu długoterminowego chętnie nabywają też klienci indywidualni. Skąd biorą się te samochody?

- Obecnie znaczną część nowych samochodów sprzedawanych w Polsce nabywają firmy leasingowe i specjalizujące się w wynajmie długoterminowym (Car Fleet Management). Pojazdy te trafiają do firmowych flot i w zależności od modelu finansowania oraz indywidualnych ustaleń w umowie, użytkowane są przez okres od roku do kilku lat – tłumaczy Bartosz Olejnik, dyrektor sprzedaży i marketingu w Carefleet S.A. - Po zakończeniu kontraktów przedsiębiorcy mogą wykupić samochody lub dokonać ich zwrotu i podpisać umowy na nowe auta. Zdane pojazdy trafiają na rynek sprzedaży wtórnej – dodaje.

Jak przekonuje Bartosz Olejnik, w związku z tym, że umowy najmu czy leasingu są zawierane na krótszy okres, niż miało to miejsce jeszcze parę lat temu, do dyspozycji kupujących są coraz bardziej nowoczesne pojazdy, o wyższym standardzie i w lepszym stanie.