Strefa Członkowska
EN

Pierwszy, elektryczny samochód dostawczy w Polsce - Maxus EV80

Dodane:
20.09.2018 r. odbyło się śniadanie z Hitachi Capital Polska oraz Planet Car Lease, na którym zaprezentowany został pierwszy, elektryczny samochód dostawczy w Polsce – Maxus EV 80 (firma SAIC Motor). Pojazd charakteryzuje się płynną jazdą z napędem elektrycznym oraz przekładnią CVT, długą żywotnością baterii oraz krótkim czasem ładowania – poniżej 2 godz.
Jak powiedział Head of Sales Commercial Vehicles Karol Staniaszek: „Maxus EV80 to pierwszy dostępny w Polsce samochód dostawczy z ładownością 950 kg i zasięgiem jazdy do 200 km”.

Samochód dostępny jest w wynajmie długoterminowym i leasingu w firmie Hitachi Capital Polska, spółki zależnej od japońskiej Hitachi Capital Corporation. Firma jest jednym z wiodących dostawców leasingu długoterminowego w Polsce. Obecnie zarządza flotą ponad 11 000 pojazdów, a zaufanie klientów zdobyła dzięki profesjonalnemu i kompleksowemu podejściu do ich potrzeb.

Ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych wprowadza szereg zmian w prawie, które doprowadzić mają do zwiększenia udziału samochodów elektrycznych używanych w instytucjach publicznych nawet do 50%. Aby ułatwić wprowadzenie przepisów w życie, rząd planuje zainstalowanie nowych punktów ładowania pojazdów, które mają być sfinalizowane do 31 grudnia 2020 r. Będzie to 6 tysięcy standardowych punktów ładowania, 400 punktów ładowania o dużej mocy oraz 70 stacji tankowania CNG. W stosunku do samochodów elektrycznych i hybryd plug-in (PHEV) planowane jest także zniesienie akcyzy, zwolnienie z opłat za parkowanie, wprowadzenie większych możliwości odpisów amortyzacyjnych (w porównaniu z samochodami o konwencjonalnym napędzie) oraz umożliwienie poruszania się nimi po buspasach, do tej pory dostępnych tylko dla autobusów i taksówek.


Strony internetowe
www.hitachicapital.pl
www.planetcarlease.pl

Kontakt
Hitachi Capital Polska Sp. z o.o.
ul. Franciszka Klimczaka 1,
02-797 Warszawa
e-mail: biuro@hitachicapital.pl
tel. (+48 22) 833 77 44

Pliki do pobrania