Strefa Członkowska
EN

Przejęcie Planet Car Lease Polska Sp. z o. o. przez Hitachi Capital Polska Sp. z o. o.

Dodane:
Warszawa, 26 lutego 2018 roku - Hitachi Capital Polska Sp. z o. o. (HCPL), wiodący dostawca kompleksowego leasingu operacyjnego, zakończył proces przejęcia Planet Car Lease Polska Sp. z o. o. (Planet), spółki zależnej od Planet Holding International BV.

Przejęcie spółki Planet podkreśla silną strategię rozwoju rozwiązań samochodowych Hitachi Capital Corporation (Hitachi Capital) w Europie, zwłaszcza jego zaangażowanie w dynamicznie rozwijający się polski rynek. Oprócz Polski, Hitachi Capital prowadzi działalność w Wielkiej Brytanii i Holandii jak również zaangażowany jest w dalszą ekspansję w Europie Zachodniej i Środkowej.

HCPL jest jednym z liderów na rynku CFM / Full Service Leasing w Polsce. Zarządza obecnie flotą ponad 10 000 samochodów. Przejęcie spółki Planet zapewnia HCPL dostęp do nowych segmentów rynku, a także do portfolio klientów międzynarodowych. HCPL może również czerpać korzyści z silnej pozycji Planet w przypadku EV (pojazdów elektrycznych) i znaczącego doświadczenia w zakresie Pan European.

Eric van Vliet pozostanie Prezesem Zarządu Planet i obejmie stanowisko Prezesa Zarządu HCPL: "Przejęcie spółki Planet wspiera strategię Hitachi Capital w Polsce - jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków w Europie Środkowej. Filozofia Planet "Driven by Mobility" uzupełni tę wyznawaną przez HCPL - "Driving to the future". Zamierzamy kontynuować rozwój innowacyjnych rozwiązań CFM dla naszych partnerów korporacyjnych i MŚP, wspieranych przez wydajne procesy oraz najlepsze wykorzystanie technologii. Marka Planet Car Lease będzie nadal wykorzystywana do obsługi określonych segmentów rynku."

Pliki do pobrania