Strefa Członkowska
EN

Gala Nagród PZWLP 2014

2 grudnia, podczas dorocznej Gali Nagród PZWLP, poznaliśmy tegorocznych laureatów jednych z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży flotowej w Polsce – Nagród PZWLP. Unilever, Lyreco oraz serwisy samochodowe Auto Special, Oddział Sobiesław Zasada Warszawa i Auto – Blak, to zdobywcy wyróżnień przyznanych przez organizację w 2014 roku. Nagrody PZWLP zostały wręczone już po raz siódmy. W tym roku ubiegało się o nie łącznie ponad 80 firm.

W dotychczasowych siedmiu edycjach konkursu Nagród PZWLP nominowanych zostało ponad 530 firm. Wyróżnienia PZWLP są przyznawane niezmiennie od lat w 4 kategoriach – dla firm najbardziej zaangażowanych w edukację kierowców w dziedzinie zwiększania bezpieczeństwa drogowego, przedsiębiorców użytkujących floty najbardziej przyjazne dla środowiska oraz najlepszych serwisów, świadczących usługi napraw mechanicznych i blacharsko – lakierniczych aut flotowych.

Znaczenie i prestiż przyznawanych przez PZWLP nagród rośnie sukcesywnie każdego roku, co jest wynikiem wzrostu pozycji Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów nie tylko na polskim rynku flotowym, ale również w szeroko pojętej branży motoryzacyjnej w kraju  – mówi Marek Małachowski, Prezes Zarządu PZWLP, Dyrektor Zarządzający ALD Automotive Polska. – Firmy skupione w PZWLP w III kwartale 2014 roku wygenerowały łącznie prawie 1/3 całkowitej sprzedaży nowych samochodów do firm w Polsce co oznacza, że organizacja ma obecnie coraz większy wpływ na kondycję całego rynku motoryzacyjnego w kraju. W związku z tym, dzięki przyznawanym przez nas wyróżnieniom, jesteśmy w stanie coraz bardziej efektywnie wpływać na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w polskich flotach, popularyzację działań ekologicznych w zakresie samochodów służbowych oraz stały wzrost jakości usług w serwisach samochodowych. Bezpieczeństwo, ekologia oraz aktywne wpływanie na podnoszenie jakości usług w branży flotowej to jedne z głównych celów działalności Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. 

Laureatem tegorocznej Nagrody Bezpieczna Flota, przyznawanej dla firm najbardziej zaangażowanych w edukację kierowców aut służbowych w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego, została firma Unilever Polska Sp. z.o.o., wykorzystującą na co dzień flotę złożoną z  ok. 600 pojazdów. Wśród najważniejszych działań na rzecz bezpieczeństwa we flocie, podejmowanych przez firmę, znajdują się m.in. prowadzone od 15 lat bezpłatne szkolenia bezpiecznej jazdy dla wszystkich pracowników – kierowców służbowych aut, wykorzystywanie we flocie urządzeń telematycznych wspomagających poziom bezpieczeństwa drogowego oraz szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i kulturalnego zachowania na drodze.   

Nagroda Eko Flota, przyznawana przedsiębiorstwom wykorzystującym floty najbardziej przyjazne dla środowiska oraz wdrażającym ekologiczne rozwiązania w zakresie aut służbowych, została wręczona firmie Lyreco Polska S.A. O zwycięstwie zadecydowały m.in. takie elementy jak szkolenie wszystkich pracowników firmy korzystających z samochodów flotowych w dziedzinie ekologicznej jazdy, realizacja od 2011 r. programu obniżenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery przez pojazdy służbowe o 20% oraz posiadanie przez firmę certyfikatu ISO 14001 na całą działalność biznesową, uwzględniającego przede wszystkim ochronę środowiska. Dodatkowo, ważnym aspektem działalności Lyreco Polska, decydującym o przyznaniu tegorocznej Nagrody Eko Flota, był fakt, że już w 2015 r. we flocie firmy wykorzystywane będą pierwsze samochody w pełni elektryczne. Ponadto, po zakończeniu procesu wymiany aut służbowych, co jest planowane w 2015 roku, średni poziom emisji dwutlenku węgla floty firmy przypadający na 1 samochód wyniesie jedynie 103g/km. Nagroda Eko Flota jest jedynym spośród czterech wyróżnień PZWLP, w przypadku którego w skład jury wchodzą nie tylko eksperci Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale również innych dwóch organizacji branżowych – Związku Polskiego Leasingu oraz Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.   

Nagrody PZWLP dla najlepszych serwisów, świadczących usługi napraw aut flotowych, zdobyły firmy, które zwyciężyły w tych kategoriach także w zeszłym roku. Najlepszym Serwisem Napraw Mechanicznych została drugi rok z rzędu firma Auto Special Sp. z o.o., Oddział Sobiesław Zasada Warszawa, natomiast nagrodę dla Najlepszego Serwisu Napraw Blacharsko – Lakierniczych powtórnie otrzymała firma Auto – Blak z Warszawy dla serwisu przy ul. Włościańskiej 35. Wyróżnienia dla najlepszych serwisów mechanicznych i blacharsko – lakierniczych są przyznawane w oparciu o kryteria takie jak terminowość napraw, poziom wykwalifikowania personelu, wyposażenie serwisu, odsetek reklamacji, czy też ogólna jakość usług.   

Wręczone w 2014 roku Nagrody PZWLP, podobnie jak w latach poprzednich, stanowią unikalne, ręcznie tworzone przez artystę – rzeźbiarza statuetki wykonane z brązu. Każda ze statuetek ma indywidualny, niepowtarzalny kształt, który jest inspirowany połączeniem zjawisk i istot występujących w naturze z elementami samochodów np. części silników, czy skrzyń biegów. W tym  roku Gala Nagród PZWLP została zorganizowana w wyjątkowej scenerii XIX- wiecznego Fortu Legionów w Warszawie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 najważniejszych przedstawicieli firm wynajmu długoterminowego samochodów (CFM), producentów i importerów aut, firm ubezpieczeniowych, koncernów paliwowych, firm leasingowych, dealerów pojazdów, a także reprezentanci najważniejszych organizacji branżowych związanych z rynkiem leasingowym i motoryzacyjnym. Poza uroczystą ceremonią wręczenia Nagród PZWLP, jednym z elementów imprezy był koncert Magdy Navarrete z zespołem Cafe Basil. Sponsorem Generalnym wydarzenia została firma Starter, natomiast Sponsorami: Volvo Auto Polska, Mercedes – Benz Polska, Nokian Tyres, Ford Polska, Skoda Polska oraz Shell Polska