Strefa Członkowska
EN

Gala Nagród PZWLP 2016

Znamy już tegorocznych laureatów Nagród PZWLP, czyli jednych z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskiej branży flotowej. Statuetki zostały wręczone zwycięzcom 29 listopada 2016r. podczas uroczystej, dziewiątej z kolei, Gali Nagród PZWLP. Poza nagrodami w czterech tradycyjnych kategoriach, a więc dla najbardziej bezpiecznych i ekologicznych flot oraz najlepszych serwisów samochodowych, organizacja przyznała w tym roku również specjalne wyróżnienia dla najlepszych partnerów branży Rent a Car w Polsce.

Tegoroczna Gala Nagród PZWLP odbyła się 29 listopada w wyjątkowej i kameralnej scenerii Endorfiny Foksal w Warszawie. W tym jednym z najważniejszych wydarzeń roku w polskiej branży flotowej wzięli udział nie tylko przedstawiciele 22 firm wynajmu długoterminowego, Rent a Car oraz leasingowych, skupionych aktualnie w PZWLP, ale również menadżerowie wysokiego szczebla reprezentujący producentów i importerów samochodów, koncerny paliwowe, czy firmy ubezpieczeniowe w Polsce. Ponadto, wśród gości Gali Nagród PZWLP znaleźli się reprezentanci funkcjonujących w kraju organizacji branżowych m.in. Związku Polskiego Leasingu, Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Gośćmi specjalnymi Gali Nagród PZWLP w tym roku byli przedstawiciele władz Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, czyli Dziekan, prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna oraz Prodziekan ds. Kształcenia, dr hab. inż. Dariusz Pyza, prof. PW. 17 października 2016r. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów wspólnie ze Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych podpisali z Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej list intencyjny w sprawie uruchomienia w kolejnym roku akademickim dwusemestralnych, kompleksowych studiów podyplomowych z zakresu zarządzania flotami samochodowymi. 

Sponsorem Generalnym tegorocznej Gali Nagród PZWLP była firma Starter24, a tytuł Głównego Sponsora Automotive objęła firma Ford Polska. Sponsorami wydarzenia zostały natomiast firmy: Volvo Car Poland, Skoda Polska, Opel Polska oraz Grupa PSA Peugeot Citroën. 

Nagrody PZWLP są przyznawane raz roku, nieprzerwanie od 9 lat. Wraz z tegoroczną edycją konkursu nominowano do nich ponad 700 firm. W tym roku o statuetki w czterech tradycyjnych kategoriach, a więc dla firm najbardziej zaangażowanych w edukację kierowców (Bezpieczna Flota), flot najbardziej przyjaznych środowisku (Eko Flota) oraz najlepszych serwisów napraw mechanicznych i blacharsko – lakierniczych, ubiegało się ponad 70 firm. Laureaci tegorocznych Nagród PZWLP byli wyłaniani spośród nominowanych firm według zmodyfikowanych, zaostrzonych w stosunku do wcześniejszych edycji konkursu zasad. W każdej z czterech kategorii firmy były oceniane w dwóch etapach, otrzymując punkty w kilku precyzyjnych kryteriach o zróżnicowanej wadze.   

Nagrody PZWLP stanowią obecnie jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień na polskim rynku flotowym – mówi Sławomir Wontrucki, Prezes PZWLP, Prezes LeasePlan Fleet Management Polska. – W każdej kolejnej edycji konkursu wyłonienie laureatów w poszczególnych kategoriach jest coraz trudniejszym zadaniem, a nominowane do nagród firmy prezentują coraz wyższy i bardziej wyrównany poziom. Oznacza to, że przedsiębiorstwa użytkujące w Polsce samochody służbowe, kwestie związane bezpieczeństwem, czy ekologią flot, traktują już obecnie w sposób bardzo poważny. Podejmowane przez nominowane do naszych nagród firmy działania nie mają już bowiem wyłącznie charakteru wizerunkowego, ale przekładają się na wymierne efekty w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego oraz zmniejszenia negatywnego wpływu aut firmowych na środowisko naturalne. Podobnie coraz wyższą jakość usług oraz wyrównaną konkurencję obserwujemy wśród pretendujących do Nagród PZWLP serwisów napraw mechanicznych i blacharsko – lakierniczych.   

Statuetki wręczane każdego roku zwycięzcom Nagród PZWLP, a w tym roku także laureatom specjalnych Wyróżnień PZWLP, to unikalne rzeźby z brązu, wykonane przez artystę rzeźbiarza - Dariusza Zielińskiego. Tegorocznym laureatem w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych”, zdobywając Nagrodę PZWLP „Mobilizator”, został serwis Auto Special Sp. z o.o., Oddział Sobiesław Zasada Warszawa, który zwyciężał w tej kategorii również w poprzednich latach (w roku 2013 i 2014). Z kolei Nagroda PZWLP „Protektor” w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko - Lakierniczych” trafiła już czwarty rok z rzędu do serwisu Auto – Blak, oddział przy ul. Włościańskiej 35 w Warszawie. Nagroda PZWLP „Bezpieczna Flota” w kategorii „Firma Najbardziej Zaangażowana w Edukację Kierowców”  została w tym roku po raz drugi z rzędu przyznana firmie Coca – Cola HBC Polska Sp. z o.o. Nagroda „Eko Flota” w kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku”, przyznawana wspólnie przez 3 organizacje branżowe, a więc poza PZWLP, także Związek Polskiego Leasingu (ZPL) i Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych (SKFS), została w tym roku wręczona firmie Kompania Piwowarska SA

Poza 4 tradycyjnymi Nagrodami PZWLP, organizacja przyznała w tym roku również za całokształt działalności 2 specjalne Wyróżnienia PZWLP o charakterze uznaniowym, dla najlepszych partnerów branży Rent a Car w Polsce. Pierwsze z wyróżnień odebrała Komenda Stołeczna Policji za współpracę z wypożyczalniami samochodów na rzecz przeciwdziałania przestępczości samochodowej. Laureatem drugiego specjalnego Wyróżnienia PZWLP została natomiast Straż Graniczna, która została uhonorowana w ten sposób za współpracę na rzecz przeciwdziałania przestępczości samochodowej w Polsce ze swoimi 4 terenowymi oddziałami na tzw. ścianie wschodniej. 

Galę Nagród PZWLP w tym roku poprowadził dziennikarz i prezenter telewizyjny Damian Urbańczyk. Poza uroczystą ceremonią wręczenia Nagród i Wyróżnień PZWLP, dla gości wydarzenia przygotowano również szereg atrakcji. Jedną z nich był koncert zespołu jazzowego Łukasz Pawlik Kwartet. Dodatkowo, wśród uczestników imprezy rozlosowano w loterii wizytówkowej ponad 20 cennych nagród, które zostały ufundowane przez sponsorów wydarzenia oraz firmy członkowskie PZWLP. Galę zakończyła uroczysta kolacja.