Strefa Członkowska
EN

Gala Nagród PZWLP 2018

22 listopada, podczas XI Gali Nagród PZWLP, poznaliśmy tegorocznych laureatów jednych z najbardziej prestiżowych na rynku flotowym w Polsce wyróżnień – Nagród PZWLP. Organizacja już po raz jedenasty wręczyła swoje statuetki firmie najbardziej zaangażowanej w edukację kierowców (Nagroda Bezpieczna Flota), dla przedsiębiorstwa użytkującego flotę samochodów najbardziej przyjazną środowisku (Nagroda Eko Flota), najlepszym serwisom napraw mechanicznych oraz blacharsko – lakierniczych, a także dealerowi samochodów najbardziej przyjaznemu branży flotowej. Do Nagród PZWLP, wraz z obecną edycją konkursu, zgłoszono na przestrzeni jedenastu lat już ponad 900 nominacji.

Nagrody PZWLP są obecnie uznawane za jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień na polskim rynku flotowym. Niezmiennie od 11 lat stanowią je unikalne, ręcznie wykonywane przez artystę rzeźbiarza Dariusza Zielińskiego, rzeźby z brązu. Laureaci Nagród PZWLP są wyłaniani w 2 – etapowych konkursach, na podstawie nominacji firm należących do organizacji oraz ocen przyznawanych według precyzyjnych, co roku aktualizowanych kryteriów. Laureat Nagrody Eko Flota jest wyłaniany przez jury złożone nie tylko z przedstawicieli Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale również Związku Polskiego Leasingu (ZPL) i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS). W przypadku Nagrody Bezpieczna Flota, w skład jury, poza przedstawicielami PZWLP, wchodzą również eksperci Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Nagrodę PZWLP „Mobilizator” w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych” otrzymała w tym roku firma Bawaria Motors Sp. z o.o.. W gronie najwyżej ocenionych przez jury konkursu serwisów w tej kategorii, poza laureatem, znalazły się jeszcze firmy Renault Retail Group Warszawa oraz Auto Plaza. Statuetkę „Protektor”, czyli Nagrodę PZWLP w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko – Lakierniczych”, otrzymał z kolei serwis Auto Miras Autoryzowany Serwis Samochodowy Sp. z o.o., zlokalizowany w okolicach Gdańska. Wśród najwyżej ocenionych serwisów blacharsko – lakierniczych znalazły się poza tegorocznym zwycięzcą również firmy
Car Lux ze Świdnika oraz Lacart z Wrocławia.

Przyznawana w tym roku dopiero po raz drugi Nagroda PZWLP „Kontraktor”, w kategorii „Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej”, została wręczona firmie Grupa PGD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością s. k., a oprócz niej w gronie najwyżej ocenionych dealerów znalazły się firmy CARSED i Porsche Inter Auto Polska.

Nagroda PZWLP Eko Flota w kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku”, która jest przyznawana w oparciu o nominacje i oceny aż 3 organizacji branżowych – poza PZWLP także Związku Polskiego Leasingu i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych – została w tym roku wręczona firmie Coca – Cola HBC Polska Sp. z o.o. Wśród najwyżej ocenionych firm w tej kategorii znalazły się poza laureatem firmy Bank BGŻ BNP Paribas i Grupa Eurocash.

Tegorocznym laureatem Nagrody PZWLP Bezpieczna Flota w kategorii „Firma Najbardziej Zaangażowana w Edukację Kierowców”, przyznawanej w drodze nominacji i ocen nie tylko PZWLP, ale również Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, została firma Kompania Piwowarska SA. W gronie najwyżej ocenionych przez jury konkursowe firm znalazły się ponadto firmy Grupa Phillip Morris w Polsce oraz Carlsberg Polska.

Nagrody PZWLP to dzisiaj nie tylko prestiżowe wyróżnienie w branży, ale i silna marka na rynku flotowym w Polsce – mówi Grzegorz Szymański, Prezes Zarządu PZWLP, Dyrektor Generalny Arval Polska. - Nas cieszy jednak najbardziej fakt, że poprzez nasze Nagrody i stymulowaną poprzez te wyróżnienia konkurencję rynkową, jesteśmy w stanie w realny i zauważalny sposób przyczyniać się do podnoszenia na polskich drogach poziomu bezpieczeństwa drogowego, rozwoju ekologicznych rozwiązań we flotach, a także podnoszenia jakości usług w serwisach samochodów w Polsce.

XI Gala Nagród PZWLP została zorganizowana w całkowicie nowym obiekcie na eventowej mapie Warszawy, charakteryzującym się niepowtarzalnym klimatem i scenerią warszawskiej Pragi, czyli Centrum Praskim Koneser. Patronem Honorowym wydarzenia został Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej, a imprezę poprowadziła dziennikarka i prezenterka telewizyjna Ula Chincz. Gościem specjalnym Gali był Mahbod Asgari, Członek Zarządu ADAC SE, który zaprezentował uczestnikom wydarzenia trendy oraz kierunki rozwoju motoryzacji i szeroko pojętej mobilności w przyszłości.

W XI Gali Nagród PZWLP wzięli udział nie tylko najważniejsi przedstawiciele 20 firm wynajmu długoterminowego, Rent a Car oraz leasingowych, skupionych aktualnie w PZWLP, ale również goście reprezentujący producentów i importerów samochodów, przedstawiciele koncernów paliwowych, firm ubezpieczeniowych, serwisów i dealerów samochodów. Ponadto, wśród gości Gali znaleźli się także reprezentanci organizacji branżowych rynku paliwowego, motoryzacyjnego, bankowego, leasingowego, związanych z bezpieczeństwem drogowym, czy przedstawiciele instytucji publicznych.

Sponsorem Generalnym XI Gali Nagród PZWLP została firma Starter24, a tytuł Głównego Sponsora Automotive objęła firma Opel Poland. Sponsorami wydarzenia były natomiast firmy: Volvo Car Poland, Skoda Polska, Kia Motors Polska, Renault Polska oraz Inter Cars.