Strefa Członkowska
EN

Gala Nagród PZWLP 2011

Nagrody PZWLP po raz czwarty

7 grudnia 2011 roku w Warszawie odbyła się czwarta Gala Nagród Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Podczas tegorocznej edycji konkursu członkowie PZWLP zaprosili do współpracy firmy zrzeszone w ZPL i SKFS.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach związanych z bezpieczeństwem kierowców i ochroną środowiska: Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych, Najlepszy Serwis Blacharsko-Lakierniczy, Bezpieczna Flota oraz Eko Flota. Nominowane firmy musiały spełnić kilkadziesiąt kryteriów i przedstawić analizy swoich działań, które były następnie oceniane przez członków Związku.

Gala Nagród w roku 2011 była bezprecedensowa: statuetki Protektor oraz Mobilizator zdobyły firmy, które zostały wyróżnione w tych kategoriach również w latach ubiegłych. Standardy wyznaczone przez Związek zdały więc egzamin – po raz kolejny wyłoniliśmy niekwestionowanych liderów – mówi Leszek Pomorski, Prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Statuetkę Mobilizator, jako Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych, otrzymała firma Lipski B.S. z Warszawy, która powtórzyła sukces z 2009 roku. W kategorii Najlepszy Serwis Blacharsko-Lakierniczy Nagrodę Protektor zdobyła – drugi raz z rzędu – firma Dynamica Sp. z o.o. z Myślenic. Flotą Najbardziej Przyjazną Środowisku dysponuje firma Schneider Electric Polska Sp. z o.o., która została uhonorowana statuetką Eko Flota. W tej kategorii nominowane firmy oceniało Jury, w skład którego – obok przedstawiciela PZWLP – weszli również członkowie Związku Polskiego Leasingu i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych. Firmy zrzeszone w tych organizacjach zgłaszały również nominowanych do Nagród.

Wspólną pracę nad wyłonieniem zwycięzcy w kategorii Eko Flota nasze organizacje traktują jako program pilotażowy. Warto jednak podejmować takie działania, szczególnie w kwestiach ekologii i bezpieczeństwa, na które od wielu lat kładziemy nacisk – dodaje Leszek Pomorski.

Statuetka Bezpieczna Flota dla Firmy Najbardziej Zaangażowanej w Edukację Kierowców trafiła do PepsiCo, która od kilku lat systematycznie szkoli swoich pracowników w zakresie bezpiecznej i defensywnej jazdy oraz eko-jazdy.

Do czwartej edycji nagród PZWLP zgłoszono ponad 70 firm z całej Polski.