Strefa Członkowska
EN

Przewodniki zwrotu pojazdów PZWLP

Jednym z głównych celów działalności PZWLP jest wyznaczanie najlepszych standardów w branży wynajmu i leasingu pojazdów w Polsce.

Efektem działań na tym polu są m.in. opublikowane przez nas Przewodniki Zwrotu Pojazdów, które są już obecnie powszechnie uznawanym na rynku standardem obowiązującym przy okazji zwrotu samochodów firmie CFM, po zakończeniu okresu wynajmu długoterminowego floty. Pierwsza publikacja tego typu została wydana już w 2007 roku.

Przewodniki Zwrotu Pojazdów PZWLP dostarczają kompleksowych i szczegółowych informacji na temat akceptowalnych i nieakceptowalnych (czyli nie mieszczących się w granicach tzw. normalnej eksploatacji) uszkodzeń samochodów po okresie wynajmu długoterminowego. Poza precyzyjnymi opisami, zawierają również zdjęcia obrazujące przykładowe  usterki pojazdów. Dzięki temu są bardzo użytecznym narzędziem zarówno dla firm CFM, jak i przedsiębiorców użytkujących floty w ramach wynajmu długoterminowego, pozwalającym znacząco uprościć, usystematyzować oraz skrócić proces zwrotu samochodów.

Równie istotny jest dla nas również walor edukacyjny. Przewodniki są ogólnodostępne co sprawia, że każdy kierowca służbowego auta ma okazję już od pierwszej minuty użytkowania pojazdu zapoznać się z zasadami właściwej i bezpiecznej eksploatacji samochodu. W konsekwencji pozwoli to uniknąć dodatkowych kosztów z tytułu ponadnormatywnych uszkodzeń w momencie zwrotu pojazdu.

Przewodniki PZWLP zostały opracowane przez ekspertów naszej organizacji we współpracy z firmami Dekra Polska oraz SGS Polska i dotyczą 2 najpopularniejszych rodzajów pojazdów wynajmowanych długoterminowo w Polsce: samochodów osobowych oraz aut dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t.

Przewodnik Zwrotu Samochodów Osobowych

Pobierz Publikację

Przewodnik Zwrotu Samochodów Dostawczych

Pobierz Publikację

Return Vehicle Guide

Pobierz Publikację