Strefa Członkowska
EN

Przewodniki zwrotu pojazdów PZWLP

Jednym z głównych celów działalności PZWLP jest wyznaczanie najlepszych standardów w branży wynajmu i leasingu pojazdów w Polsce.

Efektem działań na tym polu są m.in. opublikowane przez nas Przewodniki Zwrotu Pojazdów, które są już obecnie powszechnie uznawanym na rynku standardem obowiązującym przy okazji zwrotu samochodów firmie CFM, po zakończeniu okresu wynajmu długoterminowego floty. Pierwsza publikacja tego typu została wydana już w 2007 roku.

Przewodniki Zwrotu Pojazdów PZWLP dostarczają kompleksowych i szczegółowych informacji na temat akceptowalnych i nieakceptowalnych (czyli nie mieszczących się w granicach tzw. normalnej eksploatacji) uszkodzeń samochodów po okresie wynajmu długoterminowego. Poza precyzyjnymi opisami, zawierają również zdjęcia obrazujące przykładowe usterki pojazdów. Dzięki temu są bardzo użytecznym narzędziem zarówno dla firm CFM, jak i przedsiębiorców użytkujących floty w ramach wynajmu długoterminowego, pozwalającym znacząco uprościć, usystematyzować oraz skrócić proces zwrotu samochodów.

Równie istotny jest dla nas również walor edukacyjny. Przewodniki sprawiają, że każdy kierowca służbowego auta ma okazję już od pierwszej minuty użytkowania pojazdu zapoznać się z zasadami właściwej i bezpiecznej eksploatacji samochodu. W konsekwencji pozwoli to uniknąć dodatkowych kosztów z tytułu ponadnormatywnych uszkodzeń w momencie zwrotu pojazdu.

Przewodniki PZWLP zostały opracowane przez ekspertów naszej organizacji we współpracy z firmami Dekra Polska oraz Macadam (dawniej SGS Polska) oraz ze Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych (SKFS) i dotyczą 2 najpopularniejszych rodzajów pojazdów wynajmowanych długoterminowo w Polsce: samochodów osobowych oraz aut dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t.

Nasze przewodniki, zarówno wersje archiwalne (z roku 2011 i 2013), jak i ich najnowsze wydania (czerwiec 2023), są obecnie dostępne na nowej stronie internetowej poświęconej wyłącznie temu zagadnieniu www.przewodniki-pzwlp.pl

Komercyjne wykorzystywanie najnowszych wersji przewodników wymaga uzyskania licencji PZWLP. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na wyżej wskazanej stronie www. Zapraszamy!