Strefa Członkowska
EN

Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy to nowoczesna forma finansowania oraz użytkowania samochodów służbowych, kierowana do każdej firmy – począwszy od dużej korporacji, korzystającej z kilkuset pojazdów, po małych przedsiębiorców, których flota składa się choćby tylko z 1 auta firmowego.

W każdym przypadku rozwiązanie to jest tak samo opłacalne i niesie ze sobą szereg korzyści – zarówno tych finansowych w postaci sięgających nawet kilkunastu procent oszczędności, jak i operacyjnych, ze względu na brak konieczności obsługi floty - wszystkim, co jest związane z autem służbowym zajmie się firma wynajmu długoterminowego.

Korzyści wynajmu długoterminowego samochodów można najszybciej opisać w trzech słowach - prościej, kompleksowo i taniej. Warto jednak poznać szczegóły.

Przedsiębiorca płaci tylko za część wartości auta, odpowiadającą kontraktowemu przebiegowi i okresowi użytkowania

W racie leasingowej spłacana jest wyłącznie utrata wartości samochodu w okresie, w którym korzysta z niego przedsiębiorca. Wartość auta w momencie zakończenia jego eksploatacji przez firmę jest określona w umowie i nie może być ulec zmianie w trakcie jej trwania.
Pokaż więcej

Stałe koszty samochodów służbowych

Kontraktowa wysokość raty jest jednakowa przez cały czas trwania umowy i zawiera wszystkie koszty związane z samochodem służbowym, a więc nie tylko finansowania pojazdu , ale również jego kompleksowej obsługi serwisowej i administracyjnej związanej z zarządzaniem. Niezależnie od tego czy w danym miesiącu konieczny jest do wykonania przegląd auta, czy też zakup do niego nowych opon lub wymiana oleju w silniku, koszty są dla przedsiębiorcy przez cały czas jednakowe. Jedyną zmienną i kosztem dodatkowym dla przedsiębiorcy jest paliwo. Budżet firmy na auta służbowe jest dzięki temu łatwiejszy do zaplanowania i kontroli.
Pokaż więcej

Fachowe doradztwo przy wyborze aut do firmy

Eksperci i doradcy firm wynajmu długoterminowego pomogą przedsiębiorcy wybrać najbardziej dopasowane do jego potrzeb samochody, co zwiększy bezpieczeństwo, mobilność oraz komfort pracy jego pracowników, a w konsekwencji przełoży się na zwiększenie operacyjności przedsiębiorstwa oraz zmniejszenie kosztów użytkowania floty. Przy konstruowaniu floty ważne jest bowiem odpowiednie dobranie aut do działalności firmy pod względem bardzo wielu ważnych czynników m.in.: marka, wielkość pojazdu, rodzaj nadwozia (sedan, kombi, hatchback, dostawczy), rodzaj napędu (benzynowy, diesel, hybrydowy, elektryczny), trasy pokonywane przez pracowników (tereny miejskie, autostrady i drogi ekspresowe), średnie roczne przebiegi, branża w której funkcjonuje firma (doradcza, budowlana, spożywcza).
Pokaż więcej

Kompleksowa obsługa floty

Przedsiębiorca może się skupić się na swojej działalności gospodarczej oraz zarabianiu pieniędzy, sprawy aut służbowych pozostawiając firmie wynajmu długoterminowego. Jego pracownicy nie muszą poświęcać czasu np. na umawianie wizyt w serwisie, zakup ubezpieczenia, czy nawet odbiór aut z warsztatu. W ramach zryczałtowanych w racie kosztów wszelkich czynności administracyjnych i serwisowych związanych z samochodem, firma wynajmu długoterminowego zapewnia m.in. rejestrację pojazdu, wymianę dokumentów, ubezpieczenie, usługi pomocy drogowej, auta zastępcze, zakup i wymianę opon, przeglądy, naprawy, likwidację szkód, karty paliwowe, odsprzedaż auta po umówionym okresie użytkowania (np. 3 lata) oraz wymianę na nowy pojazd, a nawet usługi door-to-door (odbiór i odstawienie auta pod wskazany adres np. przy okazji przeglądu w serwisie, czy wymiany opon). Obecnie wiele firm wynajmu długoterminowego oferuje swoim klientom aplikacje mobilne i dostęp on-line do uzgodnionych wcześniej raportów, zestawień finansowych, umożliwia aktualizacje danych, zamówienie dodatkowych świadczeń i terminów wizyt serwisowych, etc.
Pokaż więcej

Zakres obsługi szyty na miarę

Wynajem długoterminowy to usługa szyta na miarę potrzeb każdego przedsiębiorcy. Firma nie musi korzystać z pełnego wachlarza możliwej obsługi jego floty, a wybrać jedynie najbardziej potrzebne jej elementy np. serwis mechaniczny, ubezpieczenie, assistance i opony.
Pokaż więcej

Pełna oferta marek i modeli samochodów

W ramach wynajmu długoterminowego przedsiębiorca może użytkować każdą markę oraz model samochodu osobowego czy dostawczego dostępnego na polskim rynku – niezależnie od jego wartości, klasy czy też wyposażenia. Auta w usłudze wynajmu długoterminowego mogą być zarówno nowe, jak i używane. Dodatkowo zakresem usług można objąć auta finansowane przez klienta i już posiadane przez niego.
Pokaż więcej

Bez wpłaty własnej

W odróżnieniu od innych form zewnętrznego finansowania samochodów (kredyt lub klasyczny leasing finansowy) firma nie ponosi żadnej opłaty wstępnej.
Pokaż więcej

Użytkowanie przez wybrany czas i wymiana na nowe samochody

Auta są użytkowane w wybranym okresie (min. 2 lata, maks. 5 lat) a następnie zwracane do firmy wynajmu długoterminowego, która zajmuje się ich odsprzedażą na rynek wtórny. Przedsiębiorca – w ramach odnowień kontraktu - otrzymuje kolejne , wybrane przez siebie samochody i nie poświęca czasu na uciążliwy proces sprzedaży aut używanych. Nie ponosi również ryzyka uzyskania mniejszej od zakładanej wartości sprzedaży samochodu na rynku wtórnym, które spoczywa w tym przypadku na firmie wynajmu długoterminowego.
Pokaż więcej

Korzyści podatkowe

W przypadku aut o wartości nieprzekraczającej 150 tys. zł całość raty leasingowej może zostać zaliczona przez przedsiębiorcę do kosztów uzyskania przychodów i firma może z tego tytułu dokonywać odpisów podatkowych (gdy wartość samochodu jest wyższa, niż 150 tys. zł, do kosztów uzyskania przychodów zalicza się część raty leasingowej, w proporcji w jakiej wartość auta odnosi się do 150 tys. zł). Odliczalność podatku VAT zależy od przyjętej metody użytkowania aut.
Pokaż więcej

Brak obciążenia bilansu firmy i zdolności kredytowej

Wartość samochodów użytkowanych w wynajmie długoterminowym nie jest zaliczana do składników majątkowych korzystającego, a firmy wynajmu długoterminowego. Przedsiębiorca zyskuje zatem większą swobodę, płynność finansową oraz zdolności kredytowe własnej firmy, dzięki czemu może w większym stopniu rozwijać i inwestować w swoją działalność gospodarczą.
Pokaż więcej

Uproszczone rozliczenia – koszty floty = rata za wynajem długoterminowy

W wynajmie długoterminowym wygodna jest nie tylko eksploatacja aut służbowych (obsługą zajmuje się dostawca), ale również wszelkie rozliczenia i płatności, dotyczące floty. Przedsiębiorca nie rozlicza bowiem kilku, a nawet kilkunastu faktur miesięcznie (np. za ubezpieczenie, naprawy, przeglądy itp.), tylko otrzymuje zbiorczą fakturę za wszystkie koszty związane z samochodem służbowym od firmy wynajmu długoterminowego. Nowoczesne systemy operacyjne umożliwiają dostosowanie sposobu fakturowania do specyfiki rozliczeń klientów (centra rozliczeniowe, centra kosztowe, e-faktury etc.)
Pokaż więcej

Oszczędności w kosztach aut służbowych

Dzięki finansowaniu wyłącznie części, zamiast całej wartość pojazdu, nie angażowaniu czasu własnych pracowników w obsługę samochodów służbowych oraz korzystaniu z preferencyjnych stawek i rabatów firmy wynajmu długoterminowego za naprawy, serwis, czy części zamienne, przedsiębiorca uzyskuje znaczne oszczędności w łącznych kosztach związanych z autami służbowymi. Oscylują one zazwyczaj w granicach kilkunastu procent w stosunku do finansowania samochodów ze środków własnych, z kredytu, czy w klasycznym leasingu finansowym.
Pokaż więcej

Obsługa aut służbowych przez przedsiębiorcę (zakup, kredyt, klasyczny leasing)

Obsługa aut służbowych w wynajmie długoterminowym

Wszystkie czynności związane z obsługą samochodów służbowych przejmuje firma wynajmu długoterminowego. Przedsiębiorca oszczędza czas i pieniądze i może się skupić na własnej działalności